TİM Başkanı İsmail Gülle, GAÜN'de

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, GAÜN Teknopark’ı ziyaret ederek, Girişimci Evi’nde incelemelerde bulundu.

TİM Başkanı İsmail Gülle, GAÜN'de
Telgraf Haber Merkezi
12 Şubat 2019 / 12:23

Gülle, “Böyle güzel bir merkez ve faaliyetlerinden dolayı Gaziantep Üniversitesi’ni kutluyorum” dedi.

TİM Genel Sekreteri Prof. Dr. Kerem Alkin, GAİB Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Kaplan, TİM Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Kaplan’ın da aralarında bulunduğu kalabalık bir heyetle Gaziantep Üniversitesi TARGET  TTO’yu ziyaret eden, Gülle’ye Rektör Prof. Dr. Ali Gür ve Teknopark Genel Müdürü Ekrem Tekin tarafından merkezle ilgili olarak bilgi verildi.

GAÜN Teknopark’ın fikri, projesi olan her kesimden girişimciye, her safhada kapılarını açtığını belirten Rektör Prof. Dr. Ali Gür, “Bugüne kadar birçok önemli projenin hayata geçirilmesinde girişimcilerimizin yanında olduk. Birbirinden başarılı projelerde girişimcilerimize her türlü desteği vermeye devam ediyoruz. Özellikle, katma değeri yüksek ürünlerin üretimi için çalışan girişimcilerimiz bizim için çok değerli” dedi.

GÜÇLÜ FİRMALAR VAR

GAÜN Teknopark Genel Müdürü Ekrem Tekin ise, Gaziantep’te yerelde son derece güçlü firmalar bulunduğuna işaret ederken, “Özellikle yazılım alanında, oyun alanında, elektronik, ticaret, dijitalleşme alanlarında firmaların global düşünmelerini çok önemsiyoruz. Bir farkındalık oluşmasını sağlamak için kurulan Girişim Evimiz, Teknopark’a ayrı bir renk kattı. Biz de firmalarımıza elimizden geldiğince desteğimizi koyuyoruz” dedi.

GAÜN’Ü KUTLUYORUM

Ziyaret sırasında Liberta Yazılım İnşaat Gıda Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Argex Araştırma ve Geliştirme Sanayi Limited Şirketi, Xloop Bilişim Teknolojileri Sanayi Ticaret Limited Şirketi ve  İcak Bilişim Hizmet Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi yetkilileri tarafından hazırlanan sunumları dikkatle dinleyen TİM Başkanı İsmail Gülle, Gaziantep’in ihracatıyla her zaman Türkiye’nin yüz ak illerinden birisi olduğunu vurgularken, “Kuşkusuz ekonomideki bu olumlu gelişmede üniversitelerimizin rolü göz ardı edilemez.

Bu bağlamda Gaziantep Üniversitesi kurduğu Girişimci Evi ile önemli bir misyon üstlenmiş ve Gaziantep ekonomisine katkı sunuyor. Böyle güzel bir merkez ve faaliyetlerinden dolayı Gaziantep Üniversitesi’ni kutluyorum” diye konuştu. Etkinlikte, GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Bedir ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Necip Fazıl Yılmaz’ın yanı sıra girişimciler de hazır bulundu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz