Türkiye’de ilk kongreyi Gaziantep yaptı

İYİ Parti İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, İYİ Parti’nin Türkiye genelindeki ilk kongresini Gaziantep’te yaptıklarını söyledi.

Türkiye’de ilk kongreyi Gaziantep yaptı
Okan Çelik
5 Şubat 2020 / 21:53

İYİ Parti İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, İYİ Parti’nin Türkiye genelindeki ilk kongresini Gaziantep’te yaptıklarını söyledi.

İYİ Parti’nin kongre sürecini de değerlendiren Hocaoğlu, yılın ilk kongresini Gaziantep olarak  gerçekleştirdiklerini söyledi. Hocaoğlu, “Partide kongreler süreci 1 Şubat tarihi itibari ile başlamış durumdadır. Söz verdiğimiz gibi ilk kongreyi Gaziantep yapmıştır. 01.02.2020 tarihinde Şahinbey kongremiz yapılmış, Sayın İsmet Şerbetçi Şahinbey İYİ Parti İlçe Başkanı olarak seçilmiştir. 02.02.2020 tarihinde ise Şehitkamil kongremiz yapılmış, Sayın Turgay Köşger Şehitkamil İYİ Parti İlçe başkanı olarak seçilmiştir. Kendilerini huzurlarınızda tekrar kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Kongreler süreci hız kesmeden devam edecektir. 8 Şubat’ta Nizip, 9 Şubatta ise Oğuzeli ilçe kongrelerimizle bu süreci devam ettireceğiz. Mart ayı sonunda ilçe kongreleri tamamlanacak ve bir değişiklik olmadığı takdirde 19 Nisan 2020 de İl Kongremizi yaparak bu süreci tamamlayacak; Partimizin 2.Olağan Büyük kongresine katılacağız.” Şeklinde konuştu.

“RAYBUS İÇİN TARİH AÇIKLANMASINI BEKLİYORUZ”

Gaziray’ın Nizip’e kadar devam etmesi konusunda yaptıklarını hatırlatan Hocaoğlu, “Ses veren olmaz ise; İYİ Parti olarak imza kampanyası başlatıp, sonuç alıncaya kadar, gerekirse Sayın Cumhurbaşkanımıza kadar gideceğimizi söylemiş idik. Nizip Belediye Başkanı ve üç dönem AKP Milletvekilliği yapan Mehmet Sarı, bir resim çektirip açıklama yaptı. Raybüsü hizmete sokacaklarını, Gaziray’a bağlantı yapacaklarını açıkladı. Bizde teşekkür ettik. Ancak tarih istiyoruz. Biz boş vaat değil icraat istiyoruz. Hangi Tarihte Raybus seferlere başlayacak?” dedi 

“NİZİP OTOBANI İÇİN ÇALIŞMA BEKLİYORUZ”

Hocaoğlu konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Nizip otoban giriş ve çıkışının Nizip Organize Sanayi bölgesi tarafından yapılması, böylece Karkamış ilçe yolunun otobana rahat bağlanacağını, Nizip Organize Sanayinin ulaşımının daha rahat olacağını belirtip Sayın Adalet Bakınına ve Gaziantep Milletvekillerine çağrı yaptık. Ses veren olmadı. Sayın Fatma Şahin ve 14 Milletvekiline tekrar çağrı yapıyoruz. Nizip otoban çıkışını organize sanayi yönünden verin. Karkamış ilçesi ve Nizip Organize Sanayi Bölgesi ulaşım yönünden rahatlasın.

Belediye Meclis toplantılarının canlı yayından verilmesini istiyoruz. Ankara İstanbul bunu yapıyor. Meclis nasıl çalışıyor. Kimi vatanı Gaziantep’i, kim rantı düşünüyor görmek istiyoruz.”

ŞERBETÇİ : “TEŞKİLATIMIZI AYAĞA KALDIRACAĞIZ”

Hafta sonu yapılan kongrede Şahinbey ilçe başkanlığına seçilen İsmet Şerbetçi ise, çalışmalara hız vereceklerini, öncelikli olarak teşkilatı ayağa kaldıracaklarını söyledi. Şerbetçi, “İlçemiz ilk kongresini tamamladı. Delegelerimizin teveccühü ile başkanlığa seçildim. Bizler zaman kaybetmeden çalışmalara başlatacağız. Teşkilatımızı ayağa kaldırarak, Şahinbey ilçesinde birinci parti olmak için çalışacağız” dedi.

KÖŞKER: “PARTİMİZDE KÜS KİMSE KALMAYACAK”

Şehitkamil ilçe başkanlığına seçilen Turgay Köşker ise, parti içerisindeki küskünlüklere son vereceklerini, tüm partilileri kucaklayacaklarını dile getirdi. Köşker, “Şehitkamil ilçemizde yapacak çok işimiz var. Öncelikle parti içi küslüklere son vereceğiz. Burası herkesin partisi. İlçemizde herkes kesime giderek bizlere gönül veren partili sayımızı artıracağız” dedi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz