TWUMASİ tazminat ödeyecek!

Gaziantep FK yönetimi, önce tutanak tutturdu ardından FİFA’ya gerekli başvuruları yaptı. Twumasi’nin Gaziantep Futbol Kulübü’ne tazminat ödemesi gündeme geldi.

TWUMASİ tazminat ödeyecek!
Telgraf Haber Merkezi
5 Temmuz 2020 / 16:38

Gaziantep Futbol Kulübü'nün sezon başında İspanya’nın Deportivo Alaves kulübünden bir yıllığına kiraladığı Patrick Twumasi, 30 Haziran 2020 tarihi itibariyle sözleşmesinin sona erdiğini gerekçe göstererek şehri terk etti. Bunun üzerine harekete geçen Gaziantep FK yönetimi, önce tutanak tutturdu ardından FİFA’ya gerekli başvuruları yaptı. Twumasi’nin Gaziantep Futbol Kulübü’ne tazminat ödemesi gündeme geldi.

Süper Lig ekiplerinden Gaziantep Futbol Kulübü'nde bu sezon gösterdiği performansla dikkat çeken Patrick Twumasi şoku yaşanıyor. Sezon başında İspanya’nın Deportivo Alaves kulübünden bir yıllığına kiralanan ve ligde oynadığı 26 karşılaşmada 6 gol, 5 asistlik katkı veren Ganalı futbolcu, sözleşmesinin bittiğini gerekçe göstererek izinsiz olarak kulüpten ayrıldı.

 

KULÜP ÖNLEMİNİ ALDI

Konu ile ilgili Gaziantep ekibinden yapılan açıklamada, "Gaziantep Futbol Kulübümüze, sezon başında İspanya’nın Deportivo Alaves kulübünden bir (1) sezon kiralık olarak katılan Patrick Twumasi, 30 Haziran 2020 tarihi itibariyle sözleşmesinin sona erdiğini ifade ederek izinsiz olarak kulübümüzden ayrılmıştır. Sona erecek oyuncu sözleşmeleriyle ilgili olarak FIFA, 7 Nisan 2020’de bir açıklama yaparak sezon sonu bitecek futbolcu sözleşmelerinin ligler tamamlanana kadar geçerli sayılacağını açıklamıştı. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu, Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transfer Talimatının 19/3 maddesi uyarınca da futbolcuların sözleşmeleri maçlar tamamlanıncaya kadar uzatılmış sayılacağı ilgili maddece belirtilmiştir. Tüm bunlara ve kulübümüzün maddi olarak tüm yükümlülüklerini yerine getirmesine rağmen, oyuncumuz sözleşmesinin bittiğini tarafımıza bildirmiş olup, izinsiz olarak ayrılmış ve takımımızın akşam antrenmanına katılmamıştır. Kulübümüz bu gelişmelerin ardından bugün gerçekleştirilen antrenmanda noter huzurunda rapor tutturarak gerekli işlemleri başlatmıştır. Bundan sonraki süreçte de tüm hukuki haklarımızı sonuna kadar kullanmaya devam edecek olup gelişmelerden kamuoyu haberdar edilecektir" ifadelerine yer verildi.

 

TÜM ALACAKLARI ÖDENDİ

Gaziantep Futbol Kulübü’nde 30 Haziran itibariyle sözleşmesinin bittiğini söyleyerek kulüpten ve şehirden ayrılan Patrick Twumasi’nin Haziran ayı sonuna kadar olan tüm alacaklarının ödendiği ve hiçbir alacağı kalmadığı öğrenildi. Haklı konuma geçen kulübün hakkını arayacağı ve FİFA’ya gerekli başvuruları yapacağı öğrenildi. Gaziantep Futbol Kulübü yöneticileri, kulübün hakkını aramak üzere harekete geçtiler.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz