Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş Gaziantep'te

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş, bir dizi program ve ziyaret için Gaziantep'e geldi.

Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş Gaziantep'te
Telgraf Haber Merkezi
3 Şubat 2020 / 13:37

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş, bir dizi program ve ziyaret için Gaziantep'e geldi.

Gaziantep programı dâhilinde Gaziantep Ülkü Ocakları, Gaziantep MHP İl Başkanlığını ve Oğuzeli Belediyesi’ni ziyaret eden Ateş, gençler ve partililerle buluştu ve dünyaca meşhur “Zeugma Mozaik Müzesi’ni gezdi.

AHMET KERSE MEZARI BAŞINDA ANILDI

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, 31 Ocak 1983 tarihinde Sıkı Yönetim Mahkemelerince idam edilerek şehadete eren Ülkücü Şehit Ahmet Kerse’nin şehadetinin yıl dönümünde kabri başında düzenlenen anma programına katıldı. Anma programında kısa bir konuşma yapan Sinan Ateş, “Ahmet Kerse abimiz vatan, millet, din ve devlet yolunda şehadet şerbeti içmiştir. Ahmet Kerse abimiz söylenmesi gerekeni mektubunda da şöyle söylemiştir: ” Susmayacak Hakkın dili” Allah’ın izniyle susmayacak bu dava; sonsuza kadar yaşayacak. Dün Avrupa Parlamentosunda bayrağımızı yırtan şeref yoksunu ve onun gibiler bayrağımıza el uzatamasınlar diye Ahmet Kerse abimiz şehadet şerbeti içti. Onun yetiştiği ocak sonsuza kadar yaşayacak” diye konuştu.

GAZİANTEP ÜLKÜ OCAKLARI’NIN TAPUSU TAKDİN EDİLDİ

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı adına Gaziantep Ülkü Ocakları’nın mülk alma işlemleri tamamlanarak Genel Başkan Sinan Ateş’e Gaziantep Ülkü Ocakları İl Başkanı Mehmet Akgül tarafından takdim edildi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Gaziantep Ülkü Ocakları Gaziantep İl Başkanı Mehmet Akgül, “Gaziantep Ülkü Ocakları olarak ülkümüze, ülkücü gençliğe ve memleketimize hizmet etmek boynumuzun borcudur. Bu mülklerde vatan, bayrak, millet ve devlet sevdalısı gençler yetişecek. Gelecek nesillere milli ruh aşılamak için gece uyumadan, gündüz oturmadan çalışacağız. Mülkiyet projemizi önce Allah'ın izni, sonra Ülkücülerin duası ve desteği sayesinde tamamladık. Bu mülkün sahibi ben veya yönetimim değil, Ülkücülerdir. Projelerimiz ve mücadelemiz nefes aldığımız sürece devam edecektir. Bu daha bir bismillah.” dedi. 

DÜNDAR TAŞER KÜLTÜR MERKEZİ’NDE EBRU SANATI

Gaziantep Ülkü Ocakları tarafından hizmete sunulan Dündar Taşer Kültür Merkezini ziyaret etti. Kültür merkezinde ebru çalışması yaptı. Ebru çalışmasından MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin isminin ve soy ismimin baş harflerden ile oluşan bir desen çalışması yaptı. Kültür merkezinde gençlere konferans veren Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş,” Türk milletinin geleceğe dair sönmez umudunun taşıyıcıları, Ülkü Ocaklılardır. Dünden bugüne gürleşen, gürleştikçe devleşen bu hareket nesiller boyu yanan bir meşalenin taşıyıcısıdır. Türk milleti, sadece üzerinde yaşadığımız coğrafyaya sıkıştırılamaz. İki kutup ve dört yön, Turan coğrafyası bir bütündür. Nerede bir Türk varsa orası vatan toprağıdır. Türk sesinin duyulduğu her yer bizimdir. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin ifadesiyle “Türk’üz, Türkçüyüz, Turan’ın sevda ve hedefindeyiz. “Ne Avrupa Birliği ne Şangay İş birliği, biz diyoruz ki sonuna kadar Türk Birliği.” dedi.

Konuşmasının devamında Türk milletinin yaratılış gayesinin dünyaya nizam vermek olduğunu ifade eden Ateş şunları kaydetti:” Günümüzün dünyaya yön veren küresel güçleri; kendi ülkesine huzur ve refah götürürken dünyanın geri kalanını yaşanmaz kılmaktadır. Dünyanın mutlu azınlığının keyfi için, dünyanın geri kalanının keyfi kaçmaktadır. Oysa “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!” felsefesiyle hareket eden ecdadımız dünyaya hükmettiği günlerde yalnızca kendi milleti için değil topyekûn insanlık için mücadele etmiştir. Türkler cihana ne zaman hâkim olmuşsa insanlık huzur bulmuştur. Aksine Türkler cihan hâkimiyetini ne zaman kaybetmişse dünya kaosa sürüklenmiş, mazlumun kanı oluk oluk akmıştır. Orta Doğu ve Afrika’daki kargaşanın geçmişi Türklüğün buradan el çektiği yıllara kadar gitmektedir. Öncesi huzurdur, kardeşliktir” dedi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz