Uyanış gerçekleşiyor

E-twinning projesi olarak hazırlanan ve Çanakkale Şehitlerini konu alan proje ‘‘Uyanış Destanı” ulusal ajans tarafından kabul edildi.

Uyanış gerçekleşiyor
Telgraf Haber Merkezi
9 Ocak 2018 / 11:59

Projenin Türkiye’deki ortaklarından biri olarak Kıbrıs Ortaokulunda da faaliyetler yürütülecek. Faaliyet çalışmalarına başlayan projenin Gaziantep ili koordinatörü Kıbrıs Ortaokulu Müdürü Ökkeş HANÇER Kıbrıs Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Nasibe MENDİL ve projede görev alan öğretmenler, günümüz teknoloji çağında Web 2.0 araçları kullanılarak öğrencilerde Çanakkale bilinci uyandırılması ve orada yaşanılanların dünyaya duyurulmasını hedeflediklerini belirttiler. 

Projenin Türkiye koordinatörlüğünü Konya Çumra Merkez Atatürk Ortaokulu öğretmeni H.Şükran Dikilitaş, projenin Gaziantep İl Koordinatörlüğü’nü okulumuz Türkçe öğretmeni Nasibe MENDİL , Azerbaycan Koordinatörlüğünü Aida Alakbarova yürütürken, KKTC’den de ortaklarının bulunduğu ifade edildi.

Çanakkale Savaşı’nda yaşanan olayların sosyal, kültürel ve siyasi etkilerini gençliğe tanıtmayı amaçlayan projenin hedefleri arasında bilinçli bir toplum oluşturulması, ecdadımızın yaptıkları fedakârlığın gençlerimize aktarılması, bağımsızlık bilincinin güçlendirilmesi ve gençlerin savaşlara karşı barışçıl yaklaşımlar geliştirmelerine katkı sağlamak yer alıyor.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz