Vali Gül, “Gaziantep bir ticaret merkezi”

Vali Gül, “Gaziantep bir ticaret merkezi”
Telgraf Haber Merkezi
4 Ekim 2019 / 09:57

Vali Gül, “Gaziantep bir ticaret merkezi”

BUILDEAST Yapı, İnşaat, Dekorasyon Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı ve eş zamanlı olarak yapılan, GAYRİMENKUL Gaziantep Emlak, Konut Projeleri ve Finansman Fuarının açılışında konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül,Gaziantep’in bir ticaret merkezi olduğunu söyledi.

 

 

Ortadoğu Fuar Merkezi’ndeki fuarların açılış töreninde konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül fuarın düzenlenmesinde emeği geçen kurumlara ve katılan firmalara teşekkür ederek, “Gaziantep’in dünyanın dört bir yanına mal satan ve dört bir yanından mal alan bir ticaret merkezi olduğunu söyledi.

Gaziantep’in sadece kendi içerisinde değil çevresinde de bir potansiyelinin bulunduğunu vurgulayan Gül, “Gaziantep iddiası olan bir şehir. Tasarruf dönemlerinde zaman zaman yavaşlama oluyor. Ama fuarların, tanıtımların, reklamların durmadan devam etmesi, ilerlemesi lazım. Çünkü biliyoruz ki her tasarruf döneminden sonra yeni bir atılım yeni bir yükseliş başlıyor. Gaziantep Ortadoğu başta olmak üzere birçok yerde etki alanı,  ticari bağlantıları olan bir şehir” dedi.

Gaziantep’teki yapılaşma üzerine de değerlendirmelerde bulunan Gül, “Zaman zaman insanlar çok inşaat yapıldığından yakınıyor ama hem Gaziantep’te hem de Türkiye’de buna ihtiyaç var. Gaziantep’e baktığımızda son 30-40 yılda aldığı göçlerle yüz metrekare arsa üzerine ev yapılan,  üzerine ikinci, üçüncü katı çıkılan bir yapılaşmanın olduğunu görüyoruz.  Bunun hem sosyolojik olarak devam etme şansı yok hem de güvenlik sorunu oluşturması muhtemel.  Olası bir deprem halinde risk faktörü ön plana çıkıyor. Şehrimiz zenginleşiyor zenginleştikçe beklentiler artıyor. İnsanlar gün geçtikçe geniş evlerde yaşamak istiyor. Aile yapımızı genişliyor genişledikçe ihtiyaç artıyor. İyi planlayarak, imarlı yerleri tekrardan elden geçirerek insanların konut ihtiyacına cevap vermemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.(TELGRAF)

 

 

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz