Vali Gül’den tepki: Gaziantep yanmıyor

Vali Gül’den tepki: Gaziantep yanmıyor
Telgraf Haber Merkezi
2 Ağustos 2021 / 08:45

Gaziantep Valisi Davut Gül, sosyal medyada ‘Gaziantepyanıyor’ hastag’i açılarak binlerce yorum yapılmasına tepki gösterdi. Gül, ‘binlerce bot hesap illerin isimlerinin sonuna ‘yanıyor’ ekleyerek dezenformasyonyapıyor. Gaziantep yanmıyor’ dedi.

Nizip’te Adaklı Mahallesi’nde çıkan yangın sonrasında sosyal medyada ‘Gaziantepyanıyor’ hastag’i açılarak paylaşımlar yapılmasını eleştiren Vali Gül, Gaziantep’te yangının kontrol altına alındığını ve söndürüldüğünü açıkladı. Gül,  ‘Gaziantep yanmıyor! Yangın çıktı ve söndürüldü. İyi niyetle paylaşanları tenzih ediyorum ama binlerce bot hesap illerin isimlerinin sonuna ‘yanıyor’ ekleyerek dezenformasyon yapıyor. Yangına sebep olmamak ve olası yangınları ihbar etmek yeterli.Gerisini hep birlikte yaparız’ dedi. Gül ayrıca, ‘Daha önce yakılması yasaklanan anız başta olmak üzere hiç bir şey yakmayın lütfen’ uyarısı yaptı.

Gaziantep Valisi Davut Gül, "Adaklı mahallesindeki Yangın kontrol altına alındı.Soğutma çalışmaları devam ediyor. Yaklaşık 20 hektar alanımız zarar gördü. Kurallara uyarak bu süreci en az zararla atlatacağız" dedi. Vali Davut Gül, Nizip İlçesi Adaklı Mahallesi’nde ormanlık alanda çıkan yangın hakkında yetkililerden bilgi alarak alanda incelemelerde bulundu. Yangından etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini de ileten Vali Gül, daha dikkatli olunması noktasında uyarılarda bulundu.

Gül, Nurdağı Kaymakamı Eşref Akça ve İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Bekmez ile Nurdağı İlçesi Kömürler Mahallesi’nde bulunan Orman Gözetleme Kulesi’nde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Gül, burada yaptığı açıklamada, “Fedakarca çalışan orman teşkilatı mensuplarına teşekkür ediyor yangınla mücadelede şehit düşenlere Allahtan rahmet diliyorum. Daha önce yakılması yasaklanan anız başta olmak üzere hiç bir şey yakmayın lütfen" dedi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz