Ekspres sefer istiyorlar

Karataş, Mavikent ve Akkent’te ikamet eden vatandaşlar, yaklaşık bir yıl önce seferden kaldırılan turuncu belediye otobüslerinin yeniden aynı güzergahlarda seferlerine başlamasını istiyor.

Ekspres sefer istiyorlar
Hüseyin Küpeli
7 Mart 2018 / 08:35

Özellikle sabah ve akşam saatlerinde yoğunluktan dolayı büyük mağduriyet yaşadıklarını dile getiren vatandaşlar, mevcut güzergahtaki sarı minibüslerin sürekli dolu gelmesinden dolayı işe geç kaldıklarını ve akşam eve dönmenin adeta çileye dönüştüğünü belirtiyor.

Defalarca belediyeye giderek mağduriyetlerini anlattıklarını kaydeden vatandaşlar, turuncu belediye otobüsleri varken hem nezih, hem de çok kalabalık olmadan medeni bir anlayışla hizmet aldıklarını ancak daha sonra hiçbir gerekçe olmaksızın bu otobüslerin seferlerinin iptal edildiğini söylediler. Özellikle Akkent’te minibüs bekleyen vatandaşlar minibüslerin Karataş’tan sürekli dolu geldiğini, bundan dolayı onlarca dakika beklediklerini ifade ettiler.

Sarı minibüslerde yer bulmanın çok güç olduğunu, yer bulunsa bile adeta balık istifi yolculuk ettiklerini kaydeden vatandaşlar, özellikle bayan yolcular açısından bunun katlanılabilir bir durum olmaktan çıktığını belirtirken, minibüslerdeki bu yoğunluğun hiç de güvenli olmadığını ve kazalara sebebiyet verebileceği gibi, en ufak bir kazada bile ağır sonuçlar doğurabileceğinin altını çizdiler.

Mavikent’te ikamet eden vatandaşlar ise turuncu otobüsler varken Tutluk güzergahından şehir merkezine 20-25 dakikada ulaşabilirken, şu anda ise üniversite güzergahından yaklaşık 1 saatte şehir merkezine ulaşabildiklerini bunun da hem zaman kaybına hem de büyük bir külfete dönüştüğünü söylediler. 

Vatandaşlar B82 ve B83 numaralı İpekevler-İstasyon ve Mavikent-İstasyon turuncu ekspres otobüslerinin yeniden sefere başlamasını dört gözle beklediklerini ve yetkililerden duyarlılık beklediklerini sözlerine eklediler.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz