Vefa projesi

Gaziantep Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı ile işbirliği yapan Şahinbey Belediyesi, ‘İşte vefa örneği’ dedirtecek bir proje için düğmeye bastı.

Vefa projesi
Okan Çelik
5 Aralık 2017 / 08:38

Proje ile yatağa mahkum olan gaziler, hayatlarını kolaylaştıracak akıllı yatak ve akıllı klozet sahibi olacak.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Şahinbey Belediyesi bahçesinde düzenlenen tekerlekli ve akülü araç dağıtımı töreninde konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu müjdeyi verdi.

 

Gaziantep Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Mehmet Yeter’in girişimleri sonucu akıllı yatak ve akıllı klozet projesine destek olacaklarının müjdesini veren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yatağa mahkum olan gaziler için akıllı yatak ve akıllı klozet projesinin çok önemli olduğuna dikkat çekti. Tahmazoğlu, bu projenin yatalak hastaların temel ihtiyaçlarını en kapsamlı bir şekilde giderilmesi veya karşılanmasında kullanılan özel tasarlanmış yatak olduğunu söyledi. Tahmazoğlu, akıllı yatakların tamamen engelli ve yatalak hastaların temel ihtiyaçlarından olan tuvalet ve diğer ihtiyaçlarının karşılanması için kullanıldığını belirterek, “Gazilerimizin hayatları kolaylaşacak” diye konuştu.

Göreve geldikleri günden bu yana engellilere yönelik önemli projeler yaptıklarını belirten Tahmazoğlu, engellilere 365 gün hizmet veren bir belediye olduklarını dile getirdi. Engellilerin sadece bir gün değil yılın bütün günlerinde hatırlanması gerektiğini belirten Tahmazoğlu, “Biz belediye olarak bin 700’ün üzerinde engellimize akülü araç ve tekerlekli sandalye verdik. Bugün 61 tane dağıtıyoruz ama isteyen engellilerimiz yılın bütün günlerinde gelip belediyemizden akülü araç veya tekerlekli sandalye alabilirler. Belediye olarak engellilerimizin önlerindeki engelleri kaldırmak için mücadele ediyoruz” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN: MUHALEFET ENGELLİLERE ENGEL OLMAK İSTEDİ

Ak Parti Gaziantep milletvekili Mehmet Erdoğan ise konuşmasında engellilere yapılan yardımların ana muhalefet partisi tarafından engellenmek istendiğine dikkat çekti. Erdoğan, “Engellilerin, öğrencilerin mağdurların burs almalarını engellemek için Anayasa Mahkemesi’ne gittiler. Sürekli engellemek istediler. Biz de Ak Parti hükümeti olarak Anayasamızdaki 10 maddeyi değiştirerek engellilere yapılacak olan yardımların engellenmesinin önüne geçtik. Ak Parti hükümeti ile birlikte engelli vatandaşlarımız önemli hizmetler alıyorlar. Belediyelerimizin yaptıkları çalışmalarla engelsiz bir toplum haline geldik” diye konuştu.

Ak Parti Gaziantep milletvekili Ahmet Uzer ise engellilerin Ak Parti hükümeti ile birlikte hizmet almaya başladığını söyledi. Uzer, “15 yıl önce hükümetimiz iş başına gelince engelliler için önemli projeler ürettik. Eskiden engelliler evlerine kapanırdı. Siz hiç evlerine belediye başkanı giden engelli görüyor muydunuz? Şu anda tüm belediye başkanlarımız milletvekillerimiz engellilerin evlerine kadar gidip sorunlarını dinliyorlar. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu da her yıl engelliler için bu tür programlar düzenliyor. Kendisini kutluyorum. Engellilerin önlerindeki engelleri kaldırmak için gayret göstermeli” şeklinde konuştu.

Şahinbey Belediyesi’nde yapılan protokol konuşmalarının ardından engelli vatandaşlara akülü ve tekerlekli sandalyeleri takdim edildi. Büyük mutluluk yaşayan engelliler de Şahinbey Belediyesi’ne teşekkürlerini ilettiler. Belediye bahçesi içerisindeki törene Ak Parti Gaziantep milletvekilleri Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan ve Nejat Koçer, Ak Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, meclis üyeleri, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz