Yanlış anlaşıldım

Ak Parti Gaziantep milletvekili Mehmet Erdoğan, MHP Gaziantep milletvekili adayı Sermet Atay’ın ‘Ak Partili vekiller Cumhur ittifakına ihanet ediyor’ açıklamalarına, “Yanlış anlaşılmadan ibaret’ cevabını verdi.

Yanlış anlaşıldım
Okan Çelik
12 Haziran 2018 / 09:50

MHP Gaziantep milletvekili adayı Sermet Atay’ın Telgraf’a yaptığı ‘Ak Partili vekiller, Cumhur ittifakına ihanet ediyor. Vatandaşa gidip MHP’ye değil, AK Partiye oy verin’ açıklamaları büyük yankı bulmuştu. Atay’ın açıklamalarında ismi geçen Ak partili Mehmet Erdoğan da dün sessizliğini bozdu ve konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Atay’ın açıklamasının bir yanlış anlaşılmadan ibaret olduğuna dikkat çeken Erdoğan, "Sonuna kadar cumhur ittifakının arkasındayız. İttifaka karşı olma gibi bir durum yok. Böyle yanlış anlaşılmalar bazen olabiliyor” dedi.

HEDEFİMİZ 10 VEKİLİ AŞMAK

Yaklaşan 24 Haziran seçimlerine yönelik de değerlendirmelerde bulunan Erdoğan “1 Kasım seçimlerinde yüzde 62 oy almıştık. 8 milletvekilimiz vardı. Gaziantep’in milletvekili sayısı da 14’e yükseldi. Eğer biz 1 Kasım seçimlerindeki oyumuzu aşarsak, zaten 10 milletvekili aşıyoruz. Bu defa 10 vekil barajını aşacağımızı düşünüyorum. Seçimle ilgili çalışmalarımız sürüyor. Tüm ilçelerimize gittik ve vatandaşlarımızla buluştuk. Gitmeye de devam edeceğiz. Halkın istek ve arzularını öğrenmeye çalışıyorum. Halk tarafından da çok hoş karşılanıyoruz. İnsanların bize olan ilgisi artıyor. Bizde onların ilgisine en güzel şekilde karşılık vermeyi ümit ediyoruz” dedi.

Telgraf’a özel açıklamalarda bulunan Erdoğan, Şahinbey İlçe Başkanlığı Binası’nda kadınlarla buluştu. Kadınların yoğun ilgisi ile karşılaşan Erdoğan, partili kadınlara yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Parti çalışmaları ile ilgili görüş alışverişinde bulunan Erdoğan, Ak Partiye gösterdiği yoğun ilgiden oldukça memnun olduklarını dile getirdi.

NE OLMUŞTU

Telgrafa verdiği röportajda MHP’li Atay “AK Partili adayların çalışmalarında MHP’ye oy vermeyin. Oylarınızı Ak Partiye verin diyerek Cumhur ittifakına ihanet ediyorlar” iddialarında bulunmuştu. Atay’ın Telgraf’ta çıkan haberleri kısa sürede ulusal ve yerel çok sayıda medya organı tarafından haber olarak kullanılmıştı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz