Yol kavgası

Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile CHP’li meclis üyesi Mehmet Sucu’nun yol tartışmasına sahne oldu.

Yol kavgası
Okan Çelik
10 Temmuz 2018 / 09:44

Sucu’nun, “3 ayda bitiririm taahhüdünde bulunduğunuz yolu 5 senede yapamadınız” eleştirisine Tahmazoğlu, “Eski meclis üyenizin o yolu aç heykelini dikelim dediği yolu açtık” şeklinde cevap verdi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı, Erdem Koleji ile Yeşilvadi arasındaki yol nedeniyle çok sert tartışmalara sahne oldu. Başkanlığını Osman Toprak’ın yaptığı meclis toplantısında 101 gündem maddesi ve iki ek madde ilgili komisyonlara sevk edildi. Maddelerin görüşülmesinin ardından söz alan CHP Meclis Üyesi Mehmet Sucu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na, “Sizi 2 aydır göremiyorduk. Karşımızda görünce hemen sorayım dedim. 3 ayda yapma taahhüdü verdiğiniz Erdem Koleji arkasındaki 40 metrelik yolu hala yapmadınız.

Sözünüzde durmadınız. 20 yıldır orada aynı sorun var. Halk buranın yapılmasını istiyor. Çok şikayetler var” dedi. Sucu’nun sözleri üzerine Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise “Hiç de nazik olmayan bir üslupla eleştirdiniz. 20 yıl dediniz. O zaman siz vardınız. Siz niye yapmadınız? Ayrıca o Düztepe’ye kadar olan yolun ardından Düztepe Dutluk arasını da yaptık. Sizin eski meclis üyeniz, orayı hiçbir başkan yapamadı. Orayı açın, sizin heykelinizi dikelim demişti. Ben şu anda etik değil diye ismini vermiyorum. Ayrıca bahsettiğiniz kısım da sorun vardı. O ekolojik yapıdan dolayı onayı gerekiyor. Büyükşehir Belediyesi ile o sorun çözüldü. Biz söz verdiysek yaparız. Zaten halkımız da bunu çok iyi takdir etti ki, seçimde oylarımızı artırarak yeniden başkan seçti” İfadelerini kullandı.  

Tekrar söz alan Sucu da eleştirilerine devam etti. Tahmazoğlu’na yönelik, “Ben halkın şikayetlerini dile getiriyorum. Siz çamur atıyorsunuz. Verdiğiniz taahhüdü bir dahaki meclise getirip herkese göstereceğim. Bunu sitenizde dahi yayınladınız. Geçmişe yönelik suçlamayla bu işler olmaz. Ben halkın böyle bir şikayeti var diyorum, siz oylarınızı artırdığınızdan bahsediyorsunuz. Oylarınız çok diye ben yaptım oldu diyemezsiniz. Eğer ki daha fazla oy aldıysanız daha fazla hizmet etmekle yükümlüsünüz” diye konuştu.

Sucu’ya cevap vermek için yeniden söz alan Tahmazoğlu, “Bizler açılamaz denilen Dutluk yolunu 40 metre halinde açtık. Halkımız şu anda orayı kullanıyor. Eğer siz kullanmıyorsanız bilemem. Şehrin büyük sorunu olan İnönü Caddesi’ndeki tamircileri yeni yerlerine taşıdık ve oraya da 40 metrelik yeni bir yol yapıyoruz. Eğer halk bizden memnun değilse, zaten çıkar sandıkta gerekeni yapar. Sorgulaması gereken siz değilsiniz. Önemli olan milletimizdir. Milletimiz beğeniyorsa sorun yok” dedi.

Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanlığını yürüten Osman Toprak araya girdi ve “Burası belediye meclisimiz. Asla karşılıklı tartışmalardan dolayı sorun yaşanmadı. Yine saygı çerçevesi içerisinde birbirimizi suçlamadan devam edelim” dedi ve tartışmaya son noktayı koydu. Daha sonra yolla ilgili de konuşan Toprak, “Sayın Sucu, oranın sorununu çok iyi bilmenize rağmen burada böyle suçlama yapmanıza çok şaşırdım. Ekololijk durum nedeniyle imarla ilgili sorunu vardı. Onu çözüp o yol yapılacak” dedi.

Büyükşehir Belediye Meclisi yaşanılan çok sert tartışmaların ardından sona erdi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz