Güven SERT

Güven SERT

Adam Gibi!

Haftanın ilk antrenmanında Gaziantepspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman esmiş gürlemiş.
“Koşmaktan başka bir şey yapmıyoruz” diyen İvan’a “Adam gibi çalışan çalışsın, çalışmayan çeksin gitsin” demiş...
Bu hareket Hikmet Karaman’a yakışmış mı? Onu ben bilemem. Çünkü kendisini verdiği demeçler ve yaptığı işler dışında hiç tanımam.
Yaptığı işleri ve verdiği demeçleri ise beğenmem. Beğenmek zorunda da değilim.
Gaziantepspor yöneticilerinin neredeyse tamamı hapisteyken, orada kalmaları için mücadele eden Gaziantepspor düşmanlarına, neredeyse her gün verdiği röportajları unutamam çünkü...
Gaziantepspor’un başında olması gereken bir isim olduğuna da inanmıyorum. İyi bir hocadır. İyi bir insandır. Ama yeri Gaziantepspor değildir.
Gaziantepspor son 10 yılını kolej takımı havasıyla götürdü. Çok başarılı olduğu sezonlar da oldu, paçayı zor kurtardığı zamanlarda.
Ama Gaziantepspor her durumda ve her sezon sonunda Türk futboluna mutlaka önemli ve genç isimler kazandırmayı bildi. Bu isimleri saymaya gerek yok sanırım. Bu takım futboluyla ve en zor zamanlarda dahi verdiği onurlu mücadele ile gönüllerde kalmayı her zaman bildi.
Gaziantep mütevazi bütçelerle alınan iyi oyuncuları sever. Şöhret önemli değildir. İyi futbolcuya şans verir. Şöhret verir. Değerini bulduğunda satar. Ama gidenin yeri her zaman dolar... dı.
Bu sezona kadar. Şu anda takımda “umut veren genç” sıfatını hak edecek performansta bir isim göremiyorum. Varsa da takımda şans bulamıyor. Bulan da yanlış oyun ve teknik anlayışa kurban ediliyor.
Hikmet Hoca’ya neden karşıyım?
Bütün Türkiye bilir ki Hikmet hoca pahalıdır. Lükstür. Olgun, kalitesini ispatlamış, acemiliğini atmış oyuncu ister ve sever. Ama böyle oyuncular da pahalıdır.
Eminim Hikmet hoca şu andaki kadrosuna bakıp, “Neden geldim Gaziantep’e türküsünü söylüyordur.”
Çünkü şu anki Gaziantepspor Hikmet Karaman’ın yöneteceği, istediklerini alabileceği, bildiklerini ve yeteneklerini gösterebileceği bir yapıya sahip değildir.
Şu anki Gaziantepspor kadrosu kötü müdür? Asla... Ancak Hikmet Karaman gibi full + full profesyonel olan ve böyle oyuncuları seven bir hocanın isteyebileceği bir kadro değildir.
Bu kadro biraz daha amatör, heyecanlı, yeni şeyleri seven, deneyen, mücadele hırsı olan, tatlı sert ama sevecenliği daha ağır basan bir hoca için biçilmiş kaftandır. Böyle bir hocanın elinde çok başarılı olur.
Ancak ve bir kez daha vurgulayalım ki, bu takım Hikmet hocayı, Hikmet hoca da bu takımı kesmez. Bu iş olmaz.
Gaziantepspor son 5 yılda Türkiye’nin en fazla pas yapan takımıydı. Sezonun ilk iki maçına baktık. Orta sahadan şişirilen yüksek toplar... Defansımızdan en rahat çıkışlarımızda bile ileri uzun oynanan paslar...
Bizim istediğimiz Gaziantepspor bu değil. Bizim istediğimiz futbol bu değil. Bizim istediğimiz Hoca bu değil...
Hoca İvan’a “Adam gibi çalışan çalışsın” demiş...
Biz de diyoruz ki: “Adam gibi çalıştıran çalıştırsın...”

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz