Uzm. Psk. Dnş Nida Sağlamcı

Uzm. Psk. Dnş Nida Sağlamcı

Anlık Kıymetler..

Hayat su gibi akıp giderken , son zamanlarda gördüğüm en sık ve popüler eylemler anı yakalamaya çalışmak, selfieler, deniz görünce hemen koşarak önünde çektirdiğimiz fotoğraflar, güzel havalarda koştuğumuz parklarda keyifli vakit geçirmek için yanımıza aldığımız eşyalar gibi.

 

Geçip giden zamanın içinde ya kaçırdıklarımız? Aslında anlatmak istediğim mutluluğa yatırım. Birşey sürekliliğini kazandığı zaman mutluluğu işte o zaman yakalar ve heyecanlanırız. Sürekli selfie çekmek değil tabiî ki anlatmak istediğim kendimiz için yapacağımız seyahatler ,güzel giden havalarda bir kere değil sıklıkla yapacağımız etkinlikler canlılık kaynağı olmaya yetecektir.

 

Çocuklarımızla, eşimizle ya da sevgilimizle paylaşımı pekinleştirdiğimiz kıymetli anları kovalamamız çok önemlidir, anı özümsemeliyiz. Sadece hatıra maksadıyla yaptığımız eylemler bizi biz yapar, canlılık katar, heyacanı doruğa taşır.Anı kaybetmeden içinize çekin ve gülümseyin.Millet olarak bazen şansın bir kere elimize geçeceği , bugün için şükrettiğimiz, yarın için hayırlısı dediğimiz

 

günlerdeyiz.Savaşlardan,bombalardan tükettiğimiz insanlığımızdan filan bahsetmeyeceğim o kadar gündemizde ve o kadar bizimle ki ,yaşadığımız anlık mutlulukları bile gölgeleyebiliyor.

 


Anlık olsa bile mutluluğun anlamını yitirmemesi için yatırımlara odaklanmalıyız. Yastığa başımıza koyunca bu hafta faydalı olarak ‘’ben ne yaptım ? ’’ düşüncesi bile birçok şeyi harekete geçirmek için yeterli olabilir. Bu düşünceyi sesli hale çevirmek çocuklarımız için yatırım,çocuklarımızın sesli hale çevirmesiyle insanlığa yatırımın ilk adımını atabiliriz. Bu gece bizim için ilk yatırım gecesi olsun.

Yaptığımız tüm yatırımlar insanlığa olsun.

 

 

Saygı ve sevgiyle kalın…                                                                                                                     

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz