Güven SERT

Güven SERT

ASKER BÜLENT'E AÇIK MEKTUP BU MAÇI AL GENERAL OL


Bülent hoca 2 maçtır takımın başında. 4 puan aldı. Biz 3’e razıydık. Hatta sıfıra bile razıydık. Yeterki takım iyi sinyaller versin. Varlığını sahaya yansıtsın. “Biz de bu oyunu oynuyoruz arkadaş” desin. Bize yetiyordu.

 

Ama Asker Bülent ve arkadaşları bize ilaç gibi bir 4 puan hediye ettiler. Allah razı olsun. Allah ne Muratları varsa, hatta ne Mercedesleri varsa versin.

 

Ama şimdi geldik zurnanın en önemli deliğine. BURSA MAÇI.

 

Bu maç bizim için maç falan değil. Bir onur mücadelesi. Eminim ki oyuncularımız için de, teknik kadro için de, yönetim içinde öyledir.

 

Hikmet Karaman’ın yaptıklarını, söylediklerini hiç birimiz unutmadık. Adamın suçlamadığı bir tek Allahın kulu kalmadı. Yönetimden girdi, futbolculardan çıktı. Basından girdi, devre arası kampının yapıldığı otelden çıktı. Yetmedi sahaya çattı, havaya çattı, suya çattı. Çattı da çattı.

 

Baktı çatmak kurtarmıyor, hezimete uğradığımız Trabzon maçının ardından direk İstanbul’a geçti. Bursa ile anlaştı.

Biz “Anlaştı” dedik. O “Anlaşmadım” dedi. “Görüşüyor gidecek” dedik, “Hayatta görüşmedim, görüşmem” dedi. “Marmarise gidip imzayı atacak” dedik. “Yalan. Uydurma. Sabotaj” dedi.

Sonuçta Marmaris’e gitti, imzayı attı. Allah yolunu açık etsin. Ama bize ettiklerini unutmadık.

Söylediklerini, yaptıklarını unutmadık.

Şimdi konuşma zamanı bizde. Ama çıkıp sahada konuşacağız. “İşte senin beğenmediğin, her fırsatta eleştirdiğin, suçladığın takım” diyeceğiz. “İşte senin burun kıvırdığın taraftar” diyeceğiz. “İşte senin kaale almadığın basın” diyeceğiz, “Aha bunlar da, çocuk yerine koyduğun yöneticilerimiz” diyeceğiz...

Velhasıl kelam, söylenecek çok söz var. Hepsini de Kamil Ocak’ta söyleyeceğiz. Söylemeliyiz.

Bu takımı motive etmek açısından Bülent hoca için en kolay maç.

Hikmet Hocanın kaybettiği maçlardan sonraki basın toplantılarının kasetlerini bul. Futbolculara sabah akşam izlet. Motivasyon bombası olur vallahi.

Üste bir de Bület Hocanın analiz ve taktikleri... Hiç anlamam en az 3 fark isterim.

Aşağısı beni vallahi de kesmez, billahi de kesmez. Bizim istediğimiz BURSA’yı sadece yenmek değil, o kadarı yetmez. BURSA’nın ve Hikmet Hocanın unutamayacağı bir mağlubiyet olmalı. Hem futbol dersi vermeliyiz, hem de hayat dersi.

 

Bülent Hocam kusura bakmasın, bunu istiyoruz.

Çocuklar çıksın son maçlarıymış gibi oynasın. Taraftar çıksın bir daha hiç maça gelemeyecekmiş gibi bağırsın. Yönetim prim kesesinin ağzını açsın. Basın son ana kadar elinden gelen desteği, morali, motivasyonu versin.

 

Asker bülent hocama son sözüm. “Hocam, Gaziantep’e Asker geldin. Bu maçı al GENERAL OL...”

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz