Bünyamin ACAR

Bünyamin ACAR

“Başaramayacaksınız”

Darbe girişimiyle olmadı, üst akıl bu sefer terörü devreye soktu.

Darbeyle fişi çekeceklerdi, ama olmadı.

Sükut-u hayale uğradılar.

Türkiye’nin sıradan bir ülke olmadığını bir kez daha gördüler.

Çok şaşkınlar, çok…

Şimdi tüm terör örgütleri ile topyekün üzerimize geliyorlar.

Bir taraftan da biz içerideki meselelerle uğraşırken Suriye’de PYD, DAEŞ ile Akdeniz hedefine adım adım ulaşmaya çalışıyorlardı ki Türkiye müdahale etti.

Dedim ya, darbe başarılı olmayınca oyun yeniden kurgulandı.

Şimdi içeride tahrik etme ve insanları karşı karşıya getirme çabası içerisindeler.

Yok ama artık, bu millet tek yürek.

Ayrıştıramazsınız, istediğiniz gibi provoke edemezsiniz.

Gönlümüz hep Yenikapı’da…

Onlar yine yeni senaryolar peşindeler.

İçeride Kürt-Türk, Alevi-Sünni, Dindar-Laik ayrışması ve bu kesimlerin karşı karşıya gelmesi için ellerinden geleni yapacaklar.

Terör saldırılarının gerçekleştiği bölgelere bakıldığında, etnik ve mezhepsel duyguların tahrik edilmek istendiğini, bunun yeni bir senaryo olduğunu açıkça görüyoruz zaten.

İnşallah Gaziantep’teki terör saldırındaki gibi acıları bir daha yaşamayız ama darbe girişiminde bulunabilecek kadar ileri giden, Ortadoğu’da yeni haritalar çizmek için gözünü karartan şeytani aklın, bundan sonrası için sınır tanımayacağı da aşikardır.

Ve Gaziantep bu sıcak hattın en can alıcı noktasında bulunmaktadır.

Maalesef güney sınırımızın öbür tarafındaki hattının büyük bir kısmı terör örgütlerinin kontrolüne geçmiştir.

Üst aklın Ortadoğu hedefleri noktasında; Suriye’nin kuzeyinden Akdeniz’e uzanan bir hat kurma hedefinin olduğu da aşikardır ve buna asla müsaade edilmemelidir.

Bu amaçla Ordumuz sınır ötesi harekat başlatmış ve Cerablus’u hem karadan hem havadan bombalamış ve sınırın ötesine geçerek yeni bir hamle yapmıştır.

Bu operasyon yeni bir başlangıçtır. Şanlı Mehmetçik harekete geçmiştir ve terör odaklarına asla izin vermeyecektir.

Aslında Sayın Cumhurbaşkanımız, dünkü konuşmasının son bölümünde yapılmak isteneni tam manasıyla ortaya koymuştur. Sayın Cumhurbaşkanımızın şu ifadeleri, hem ülkemiz üzerindeki tehdidi anlatmak bakımından çok önemlidir, hem de bu tehditlere karşı müthiş bir cevap niteliği taşımaktadır.

İşte Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üst akla hitaben kurduğu o cümleler: “Başaramayacaksınız. Milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız, bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz, bu halka boyunduruk vuramayacaksınız."

 

 

 

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz