Erhan Deniz Güngen

Erhan Deniz Güngen

BAŞARI İÇİN HER YOL MÜBAH MI?

Bir sezonun daha sonuna geliyoruz düşen ve şampiyon olan takımların belirleneceği ligin sonuna doğru hızla ilerliyoruz.

Tüm liglerde rekabet son süratle devam ediyor tansiyonun yükseldiği maçların gergin geçtiği hakem kararların tartışıldığı saha içi ve saha dışı etkenlerin çok ama çok konuşulduğu bir sezon yaşıyoruz. Herkesin kafasında acaba şampiyon ve düşen takımların hak ederek bu noktaya geldiği konusunda epey soru işaretleri olan bir sezon yaşıyoruz.

Başlığımızda ki gibi değerli okurlar başarıya gider her yol elbette mübah değildir, hak ederek ve alın teri ile futbolun sadece saha içinde oynandığı, adil ve dürüstlüğün egemen olduğu zaman ,kazanılan şampiyonluğun anlamı ve önemi vardır, saha dışı etkenler rol oynadığı müddetçe, tarafsız ve adil olması gereken kurumların taraf tuttuğu andan itibaren şampiyonluklar da küme düşmelerde hep şaibe altında olacaktır.

Halbuki başarı için önce alın teri emek ve mücadele gerekir,başarı için karakterden ödün vermemek gerekir, başarı tabi ki güzel bir ödül ama bu ödülü doğru yolda kazanmak gerekir,elbette hak ederek emek ve alın teri ile şampiyon olan veya küme de kalan takımlarımız var.

Ülkemiz de kurullar süper lig den amatör liglere kadar maalesef tarafsız ve adil değil, kararlar da hep dikkat edin çifte standartlar var ceza kurullarında ve atamaların hepsinde tartışmalar çıkıyor. Her karara kurullara güven olmadığından şüphe ile yaklaşılıyor. Çünkü ortada güven duygusu yok,geçmiş de verilen haksız kararlardan dolayı kulüpler kurullara güvenmiyor. Burada çare özellikle bu kurullara liyakatli adil tarafsız ve saygın kişilerin seçilmesiyle bu güvensiz ortam aşılabilir, ayrıca kurulların şeffaf olması gerekiyor.

Yine bu kurulların hesap verebilecek kişilerden oluşması bu işin olmazsa olmazıdır. Hemen söyleyeyim bu kurullarda tam tarafsız şekilde çalışan değerli arkadaşlarımız elbette var.

Geliniz bu kurulların hepsine herkesin saygı ve sevgi duyduğu insanları seçelim, kararlarında tereddüt duymayacağımız adil ve tarafsız olacaklarına inandığımız kişileri göreve getirelim. O zaman göreceksiniz oluşacak güven ortamında şampiyonluklar da küme düşmeler de tartışmasız şaibesiz şekilde herkesin kabul edeceği şekilde adilce belirlenecektir.

Şampiyonun ve küme düşmenin adil tarafsız şekilde belirlendiği şike ve şaibenin olmadığı dürüstçe mücadelenin olduğu kurulların tarafsız ve liyakatli olduğu liglere kavuşmak dileğiyle…

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz