A. Eray ÜNVER

A. Eray ÜNVER

BİTSE DE KURTULSAK

Seçim için vatandaşın düşündüğü tek şey bitse de kurtulsak. Seçim arabalarından, mahalle toplantılarından, köy gezilerinden, seçim koordinasyon merkezlerinden, kol kola girmiş onlarca takım elbiseli adamdan bıktık usandık.

Seçim sonucu ne çıkarsa çıksın gerekiyorsa mhp ile hdp birleşsin, mümkün ise bu milletin önüne yakın zamanda bir daha seçim sandığı koymayın. Herkes zaten kararını vermiş sizde yağmurun altında boşu boşuna o pazardan bu sokağa, bu mahalleden şu caddeye gezip dolaşmayın. Kazananlar ceylan derisi koltuklarına kaybedenler de evine işine bir an önce gitsin. Sokaklar bir boşalsın.

 


Neredeyse bir yıldır kim ne yatırım yapacaksa seçimden sonraya ertelendi. Ekonomi durma noktasına geldi. İflas eden şirket sayısı, karşılıksız çıkan çek sayısı katlandıkça katlandı. Babalar harçlık isteyen çocuklarına seçimden sonra demeye başladı.

 

Sevgili siyasetçilerimiz mümkünse bir süre görüşmeyelim. Özellikle milletvekili seçilenler seçimden önce gösterdikleri eforu seçimden sonra hükümet kurmak için göstersin. Cuma tweeti atacağınıza genel başkanınıza hükümeti kur mesajı yollayın. Daha sevaptır. Bu kadar harcanan para nasıl olsa milletçe hepimizin cebinden çıkıyor.

 

FUTBOL SADECE BİR OYUNDUR

 

Koskoca yaşa gelmiş adamlar çoluk çocuk sahibi hatta torun sahibi kişiler sosyal medyadan diğer takım taraftarlarının sülalesine küfür ediyor. Sanırsın ki kendi sülalesinde başka takımı tutan yok.

 

Hiç çoluğunuzdan çocuğunuzdan utanmaz mısınız. Bilmez misin ki sen yenilince kahrından uyuyamazken sahada ter döken futbolcular maçtan sonra beraber partilere katılıp gününü gün ediyor.

 

Futbol sadece bir oyundur. Gönül verdiğin takım olabilir de hiçbir takım insan canından, namusundan ahlakından üstün olamaz.
                       

 

1 KASIMDA TEKRAR SEÇİLEMEYEN MİLLETVEKİLİ

 

Allah kimseyi gördüğü günden geri koymasın, 30 haziranda seçilip, 1 kasımda seçilemeyecek milletvekilinin hali ne yamandır. Sen git dünyanın parasını harca o kadar emek ver çalış çabala sonunda da kazan. Sonra 4 tane adam anlaşamasın, tekrar seçim kararı alsın.           

Bir daha para harca, bir daha çalış, bir daha köy mezra demeden dolaş, binlerce el öp çarşı pazar gez kazanama.

 

O kadar çaba, emek, hayal hepsi boşa gitsin. Oysa ne umutlarınız vardı. Oran sitesi, kıyak emeklilik, kırmızı pasaport, peşin yatan maaş.

 

Yine de çok üzülmeyin önce bir tatile gidin. Milletvekili olmadan da hayat geçiyor. Ülkeyi seçim sandıklarına gidip oy kullanarak da yönetebilirsiniz. Bak biz öyle avutuyoruz kendimizi. Hayat kısa, üzülmeye değmez. Normal insan olmak da güzeldir. Hem arada siyasilere küfür etme hakkını da elinizde bulundurursunuz.

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz