Hüseyin KÜPELİ

Hüseyin KÜPELİ

BİZİ BUNLAR MI YÖNETECEK?

Ak Parti, Meclis üyeleri listesini önce belirledi, sonra kamuoyuna sızan liste, gelen tepkilerden sonra tekrar değiştirilmek zorunda kalındı!..

CHP’nin Şahinbey İlçe belediye Başkan adaylığına, ismi partide daha önce hiç duyulmayan hekim bir aday atandı. Sonra bu atanan aday “çevremde heyecan yok” diyerek, adaylıktan istifa etti!..

İyi Parti’nin adayları kaç kez değişti, sayısını unuttum!..

CHP’nin Meclis üyesi adaylarında ilk günden beri kriz var!.. İl Başkanı Melih Meriç’in istifa ettiği bilgisi gelmişti ama sonra bu iddia yalanlandı. Sanırım, Melih bey bir şeylerden rahatsız oldu, sonra kararından vazgeçti!.. Tam sular duruldu derken, Genel Merkez hepsinin birden istifasını istedi!..

İyi Parti’nin İl Başkanı Serkan Karakuş istifa etti, istifası Genel Merkez tarafından kabul edilmedi!..

Tüm bunlar ne anlama geliyor biliyor musunuz?

Sözde ülkeye demokrasi getirecek olan siyasi partiler, demokratik olmayan yollarla yönetildikleri için, kararları da demokratik yöntemlerle değil, tek başına belirliyor. Bunun sonucunda da, birisinin aldığı kararı diğeri beğenmiyor ve ortaya çirkin görüntüler çıkıyor.

Sonra da vatandaş, bunların haline bakıp “Biz bu insanları mı oy vereceğiz. Bunlar mı bize hizmet getirecek, bunlar mı bizim derdimize derman bulacak?” sorusunu kendi kendine sorup duruyor!..

Sonuç: İnsanların, siyaset kurumuna saygısı da, güveni de kalmadı.

Bu seçimde de, tek adam hemagonyasından vazgeçmeyen siyasi partiler, kendileri çalıp, kendileri oynayacak.

Sanırım tüm bunların içerisinde en rahat olanı, DSP’den aday olmak zorunda kalan Celal Doğan… Çünkü, hesap verebileceği bir üst merci yok. Genel Merkez işine karışmıyor… Rakipleri liste belirlerken, o seçim çalışmalarına başladı bile!..

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz