Orhan SAĞLAMCAN

Orhan SAĞLAMCAN

Büyükşehir'de neler oluyor!

Önce takımın başına amatör bir başkan getiren daha sonra antrenörden, teknik direktör, kaleci hocasından menajer yapan ve memleket çocuğu deyip takımın başına yıllardır hem Süper Ligde, hem de PTT 1 Ligi’nde hocalık yapmış hocayı getiriyorsun.

 

Futbol şubesine daha önce yöneticilik yapmış deneyimli bir ismi getiriyorsun ama koordine ve koltuk sevdasından kim ne yaptığını bilmeden teknik direktör odasında transfer görüşmesi, kim ne kadar aldı ne alacağına karar veren bir hoca ve daha sonrasında hepten yanlışlar ve sonucunda tüm yetkileri eline alan hoca. Önce futbol şube sorumlusunu sonra kendi kellesini yiyor. Yerine tepeden emirle gelen bir hoca.. Astığım astık kestiğim kestik…

 

Buda gideni aratıyor… Kendi ekibini kurup at izsiz kulüp sahipsiz gibi istediği gibi transferler yapıyor. Kimse ne oluyor demeden milyonlar harcanıyor. Tabi bu olan bitenler devam ederken birde amatör başkan değişiyor ve biraz olsun bu koltuk da oturması gereken kulüp başkanı oturuyor. Oda futbolla ilgili fazla bir şeyler bilmeyince her söyleneni doğru sanıyor ve deneme tahtasına dönüyor. Tepeden gelen sayın Hakan Kutlu hocada istediği gibi transferler yaptırıyor. Son ana kadar hedef var diye primler, paralar havada uçuşuyor. Kimse ne yapıyorsun, ne oluyor demiyor. Şampiyonluk derken play  off oda yok, elde ver ligde kalma başarısı…

 

Yeni sezon, yeni umut diye başlıyor ve yine istenen olmayınca sonra hoca değişikliği. Gelen hoca kendine göre transferler ve yine hüsran ve elde var sıfır. Şimdi sportif direktör Bülent Bölükbaşı antrenör diploması olduğundan son üç haftayı ne kadar az kayıpla geçersek diye böyle sonlandırıyor. Olan kulübe oluyor. Daha önce bu kulübün hiçbir sporcusuna borcu yok idi. Hiçbir zaman personel maaşı ay dolmadan hesaplara yatarken, şimdi iki aydır maaşlar ödenmiyor ve kulüp şuanda borç içerisinde.

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’da neler oluyor kimse konuşmuyor. Kimse sormuyor. Nerede onursal başkanı bilgi verenler yanlış yönlendirenler. Tabi işler kötü gidince kimseler yoktur ortalıkta. Tabi herkes çıkarına ve götüreceğine bakıyor. Neden her şeyi bir bilene sorulmuyor veya destek alınmıyor. Ben bunu anlamış değilim. Ama olan bu şehrin ileri gelenlerine oluyor. Verdikleri bağışlar, yardımlar heba olup gidiyor.

 

Milyonlar gitti iki sezonda harcanan verilen emeklere yazık oluyor.

 

Protokol tribününe gelip gözükmek oturmak veya oradan hakeme veya rakip sporcuya, kaldı ki kendi sporcusuna bile bağıran amatör yöneticiler var. Olmuyor yazık oluyor. Protokolün bir yakışığı var, bir adabı var. Her önüne gelen yalakalık için protokole girmek istiyor. Bundan kulüp zarar görüyor kimse bunu hesabını yapmıyor.

 

Sonunda olan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’a ve onun sorumlusu olan Onursal Başkan sayın Bakanım Fatma Şahin Hanımefendiye ve başkan yardımcısı Sayın Osman Toprak beyefendiye oluyor. Çünkü bu şehrin mülkü amiri ve yardımcısı onlar.

 

İki sezondur 3 teknik heyet, onlarca futbolcu transferi. Önce şampiyonluk denildi. Ligde son anlarda kalabildi. Sonra yapılan hoca değişikliği, yeni umutlar, yeni hedef. Onlarca transfer ve harcanan milyonlar ve biraz olsun son maça kadar play off umudu. Oda gitti. Şimdi ligin son maçı ve yeni sezona yeni yapılanma. Futbolcu transferi yapılıyor. Futbolcunun esemesi okunmadan alt yapıda antrenmanlara çıkıyor ve aylık 10.000 tl maaş veriyorsun.

 

Öyle çok şeyler var ki, ne yazma ile ne konuşma ile biter. İşin özü bir an önce ne yapılması gerekiyorsa yapılmalı.

 

Evet, işin özü yöneticilik idarecilik herkesin yapacağı işler değil. Doğru yerde doğru kişileri seçmek, yönlendirmek de ayrı bir meziyet isteyen işler…

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz