Gülşah SERT

Gülşah SERT

ÇILDIRMAYA AZ KALDI

Sonunda Vali Erdal Ata da isyan etti.

İki gün önce Valilikte, İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı. Vali Erdal Ata başkanlığında toplanan kurulda kurum ve kuruluşların çalışmaları, projeleri ve yatırımları konuşuldu.

 

Vali bu toplantıda, TEDAŞ’ın çiçeği burnunda İl Müdürü Mehmet Unsu’ya şehirde elektrik ile ilgili sıkıntılar yaşandığını ve bu sıkıntıları gidermek için neler yapıldığını sordu. Unsu’dan, “Ufak tefek sıkıntılar dışında bir sıkıntımız yok” cevabını alan Vali, “İyi de sizin sıkıntınız UFAK olabilir ama benim oturduğum mahalle de dahil olmak üzere kentin hemen hemen her bölgesinde BÜYÜK elektrik sıkıntıları yaşanıyor” cevabı verdi ve yatırımların artırılmasını istedi.

 

 

Umarız valinin bu çıkışı TEDAŞ’ı birazcık da olsa rehavetten kurtarır. Zira vatandaşın sabrı da giderek azalıyor.
 

 

TEK SUÇLU BASIN DEĞİLMİŞ

 

Yine aynı toplantıda Suriyeliler için İslahiye’de yeni yapılacak kamp gündeme geldi. İslahiye Kaymakamının da katıldığı toplantıda Vali Ata, Büyükşehir Belediyesi, TEDAŞ gibi kurumlardan kampla ilgili altyapı çalışmalarının hızlandırılmasını istedi ve “Kent merkezinde depolarda, terkedilmiş binalarda, dükkânlarda yaşayan Suriyeliler bir an önce o kampa nakledilmeli.  Hem onlar insani şartlarda yaşarlar hem de BİZİM VATANDAŞLARIMIZI RAHATSIZ EDEN ÇİRKİN GÖRÜNTÜLER ORTADAN KALKAR” dedi.

 


Evet, evet bu sözleri Vali söyledi. Valinin gerçekten de ortada çirkin görüntüler olduğunu kabul etmesi bizi biraz olsun rahatlattı. Aksi halde vicdan azabından ölecektik.
 

 

 

BEY MAHALLESİ

Gaziantep ‘Kendini koruyan kentler’ sıfatıyla anılan illerden birisi belki de en önemlisi.
Tarihi, kültürel pek çok yapıya, zenginliğe sahip olan Gaziantep’in bu zincirin halkalarından biri olmasında hiç kuşkusuz Bey Mahallesi’nin rolü büyük.

 

Sokak Sağlıklaştırma Projesi ile özgün kimliğine kavuşturulan, Tarihi Kentler Birliği’nden ‘Koruma Büyük Ödülü’ dâhil üç ödül kazanan Bey Mahallesi şu an ne yazık ki eski günlerini mumla aratıyor.
Gaziantep’in vitrinlerinden biri haline gelen, restore edilen evleri, müzeleri, kültür merkezleri ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Bey Mahallesi şu an hem çöpten hem de araç trafiğinden nefes alamaz halde.

 

 

Paylaştığımız bu fotoğraf da bunun en büyük kanıtı.
 

 

TEŞEKKÜR

Belki de ‘Görevleri ve yapmak zorundalar’ diyeceksiniz ama Şehitkâmil Belediyesi’ne teşekkür etmek istiyorum. Kendim adına değil bir mahalle adına.

Dün vatandaşın birisinden gelen ve tüm mahallenin ortak sıkıntısını Şehitkâmil Belediyesi’ne ilettim ve çözümü konusunda yardım istedim. O vatandaşı, durum hakkında belediyeye bilgi verdiğimi söylemek için aradığımda ise sorunun çözüldüğü yanıtını aldım. Ayrıca belediyenin park bahçeler müdürlüğünden de arayarak sıkıntıyı giderdikleri bilgisini verdiler. 

 

 

Genellikle sorunların çözümü için karşınızda bir muhatap bulamadığınız durumlar çoğunlukta olduğu için bu ve benzeri yaklaşımlar beni ziyadesiyle şaşırtıyor. Daha önce de aradığım ve ilettiğim her sorunu çözüme ulaştırdığı için Şehitkâmil Belediyesine teşekkür etmek istiyorum.
 

 

MERAK EDİYORUM?

Bugün ne yazık ki insanlar sadece kendi fikir ve ideolojik görüşüne yakın buldukları insanların, toplumların kaybına üzülüyor, ağlıyor. Diğer ölümlere ise ya bir kılıf buluyor ya da bir mazeret üretiyorlar.

 

Oysa çocuk her yerde çocuk değil midir?
Ya hayatının baharında yaşamdan koparılan insanların hayalleri?
Vicdan sahibi hiçbir insan ölümler arasında ayırım yapmaz, yapamaz.  Bu konuda üstat Uğur Mumcu’nun şu sözleri nasıl de ders verici nitelikte:
 

 

Acının dili, dini, ırkı olmaz!
 

"Susanlar da bu insanlık suçlarına katılmış olur. Bu masum insanlar, Yahudi de olur, Arap da, Hıristiyan da. Ölenlerde ırk ve din ayırımı yapılmaz. ÖLEN İNSANDIR"

 

 

HAYIRLI BAYRAMLAR

 

Ramazan bayramına giriyoruz…
Savaşların ve kötülüklerin olmadığı, masumların katledilmediği, kimsenin aç ve açıkta kalmadığı, adaletin ve vicdanın hâkim olduğu, zalimlerin mazlumları ezmediği, yetim hakkının yenmediği hayırlı bayramlar diliyorum herkese.

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz