Hasan AKPINAR

Hasan AKPINAR

DİYET ÖDENECEK Mİ?

Son yılların en hareketli aday belirleme süreci geride kaldı. 

Adaylar netleşti ve sahneye çıkmaya başladılar. 

Dün TELGRAF’ı ziyaret eden CHP heyetine, CHP’li bilinen Celal Doğan’ın HDP’den aday olmasını ve bunun CHP oylarına nasıl yansıyacağını sorduk. 

 

CHP heyetinde ortak kanı  ‘Celal Doğan’ın CHP oylarına göz diktiği ancak HDP tabanından Doğan’ın adaylığına tepkinin de büyük olduğu’ yönündeydi. Yani Celal Doğan CHP oylarından çalabilir ancak HDP tabanından da Doğan’a tepki olarak CHP’ye kaymalar yaşanabilir.

 

Esas merak edilen nokta ise Celal Doğan zenginlerinin nasıl konumlanacağı.  Gaziantep’te ‘Celal Doğan zenginleri’ diye bir gerçek var bunu kimse inkar edemez.   Son yılların rüzgarı ile Ak Parti’ye yanaşmış olan grup Doğan’a diyetini ödeyecek mi?

 

 

Ya da Doğan, ‘Hadi bakalım zamanı geldi. Borcunuzu maddi-manevi ödeyin’ diyecek mi?
Bu seçimin en fazla merak edilen sorularının başında geliyor bu.

 

 

BEĞENMEDİK AMA BEĞENDİK

 

Ak Parti’de dün seçim beyannamesini açıklayarak adaylarını toplu bir şekilde kamuoyuna tanıttı ve seçim startını resmen verdi.

 

 
Ak Parti’nin Gaziantep listesi ise tam bir sürpriz oldu. Tepeden inmeler bekleniyordu elbette ancak kimse bu kadar yoğun olacağını tahmin etmiyordu.

 


Kuruluşundan beri Ak Parti için çalışan bir dostumuz listeyi değerlendirirken ‘Beğenmedik ama beğendik demeye mecburuz’  şeklinde durumu özetledi.  ‘Parti disiplini bunu gerektiriyor’ dedi.


Ak Parti’nin başarısının temelinde de zaten bu disiplin var.

 

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz