Vedat DİRİ

Vedat DİRİ

Elimde kalem gözümde yaş…

Öyle zamanlardan geçiyoruz ki, spor yazmak isterken kalem başka yerlere gidiyor.

Kalem seni parça parça ederim deyip, gözyaşlarımızı içimize akıtıp baka kalıyoruz Kağıda…

Kına gecesini Kan’a bulayan hainlere edecek söz bulamıyorum mesela…

Küfür etsem yetmez, bağırsam kifayetsiz kalıyor. Ne yapacağını bilememek insanın içini paramparça ediyor vesselam. Bu coğrafyanın kaderi deyip üzerine KAN ile bir şeyler inşa etmeye çalışanlar 100 yıldır anlamamış olacaklar ki hala devam ediyorlar hainliklerine.

Bre gafiller, bre hainler siz sanıyor musunuz ki bu MİLLET’i bölebilirsiniz?.

Aklınıza şaşarım aklınıza. Tek yumruk bir TÜRKİYE CUMHURİYETİ var karşınızda. Siz vurdukça biz daha da kenetleniyoruz. Masum bebekleri öldürebilirsiniz ancak. Şimdi toparlanın hepiniz birden gelin isterseniz. Karşınızda dimdik ayaktayız “BİR’İZ ,BİRLİKTEYİZ,TÜRKİYEYİZ”. Allah’ım sizi kahrı perişan eylesin, döktüğünüz kan’da boğulun inşallah.

Of of daha söylenecek o kadar şey var ki… boğazıma düğümlenip kalıyor.

Bu duygularla başlayan Lig’in ilk maçına çıktık işte. Yapılan transferleri izlemek istedik haliyle. Teknik direktör İsmail kartal öyle bir 11 çıkarmış ki, ne Defans var ne orta saha. Abdulkadir kayalıdan Mehmet topal yaratmaya çalışmak gülünçtü mesela. Barış yardımcının kafası nerede bilmiyorum ama bedeninin saha da olmadığını anladık. Şenol can 1 sene aradan sonra eski takımına gelmiş tabi eski hoyratlığı ile. Ona hiç kızmadım yazılarımda, gene kızmayacağım çünkü “ustasının adı Hıdır elinden gelen budur”. Larson’un ismi 26 cı dakikada spikerin dudaklarının arasından döküldüğünde sahada varmış dedik. Gökhan bu takımda sadece iyi bir ikinci kaleci olur. Yediği ikinci golde bir adım önde olsa Gol’ü çıkaracak ama işte onun yeteneği de bu kadar. Ah Karçe ah.

Azıcık kangwa çırpınır göründü. Diğerlerini görmek için mercek lazımdı. Sahada duran 10 beyaz forma hepsi o.

İlhan parlak bu takımın forveti’ ise bende iyi bir antrenmanla 3 ay sonra milli takıma adayım, buradan fatih Hocaya duyurulur.

Putsila, Sergei, sonradan giren Angan hepsi daha olayın farkında bile değiller. Genç oyunculara tabi ki yer verelim de mağlupken Kangwa yı çıkarıp,kurul kararı ile yaşı 17.5 dan 18’e tamamlanmış genç kardeşimi Ateş’e atmak hangi hocalık bilgisidir soruyorum sayın Kartal’a?

Ha elinden geleni yapmadı mı aytaç? Yaptı hem de fazlası ile ama işte onun maçı bu maç değildi bence.

Ve geçen yılın Yıldız’ı Orkan çınar 85 de oyuna giriyorsa vay halimize.

İlk hafta olması sebebi ile tüm maçları izledim hemen hemen, oynadığımız bu futbol devam ederse, bu sene bizi düşme potasında ilk sıraya rahatlıkla yazabilirsiniz.

Bu takıma acilen 1 orta saha hem de en iyisinden,1 ön libero ki Muhammed İldiz’i  ve Emre Nefiz’i değerlendirmek de lazım ve baba bir forvet ile kaleci lazım. Hani o da İsmail Kartal’ın bu maratonu kaldırabileceğini düşünürsek.

Yoksa…

Yoksa demeye dilim varmıyor. Aman daha ilk hafta, Testi kırılmadan şu Tokat’ı biri atsın hesabı işte.

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz