Esin KORKUTAN

Esin KORKUTAN

Evlilik senaryoyla olmaz

Merhaba değerli okurlar, büyüklerimiz anlatır, yuva kurma önce gerek hamamda kız görmeyle, gerekse düğünde yada konu komşu vasıtasıyla olurdu.

Ama yazık ki artık bu değerler hiç olmuş durumda, çünkü artık evlendirme programları var.

Oyun içinde oyun, yani anlayabilene kanmayın.

Ben şimdi herkes gibi düşünüyorum, adı evlendirme programı olup da o programda hiç evlenemeyip sevimli şempanze yerine konulan insanlarımızın hali ne olacak? Açıkçası çok düşünüyorum

Her programda hakaret, iftira, kavga ve suçlama.

Yani pes onursuzluğun, utanma duygusunun, ahlaki değerlerimizin nasılda yitirildiğinin, yok olduğunun kanıtıdır.

Amaç medyatik olmak, küçücük bir dizide rol kapmak yada gündemde kalmak ise hiç gerek yok.

Bize ne Hanife’nin, Ayşe’nin gece kulübünde ki görüntüsünden.

Bilmem kimle yediği yemekten, bu çirkinliklerle mi evlilik yapılır, aile birliği kurulur?

Bunların hepsi bir oyun; senaryolu figüranlı bol bütçeli hem de oyuncusundan izleyicisine, izleyicisinden sponsoruna kadar.

Eminim ki herkes de benim gibi düşünüyordur.

Suç kimde? Bu programda rencide edilen, reklam peşinde koşan bilinçsiz zavallılarda mı, onları seyreden reytingini arttıran Türk halkında mı, programa sponsor olup finansını sağlayan firmalarda mı yoksa görünen duyulan çirkinlikleri göz ardı eden RTÜK’te mi?

Belli ki suç denilen bir şey yok ortada, suçlu olsa ne fayda parayla kiralanmış akılları ile oynanan zavallı insanlar, bunlardan rant sağlayan sunucu, sunucudan para kazanan yapım şirketi, yapım şirketinden bavulunu dolduran TV kanalı ve TV’den nemalanan RTÜK.

Evet nemalanan diyorum, aksini de düşünmüyorum.

Bu tarz programlara on binlerce şikâyet olsa da, RTÜK'ün dikkate almadığı kanaatindeyim,

Bence halk uyutuluyor ama RTÜK uyumamalı.

Program içerisinde hakaretler yer yer sansürlense de arada kaçanlarda oluyor.

Birbirlerini sevdiklerini söyleyip sonrada, “hadi tamam artık ta kavga edin” dedikleri, her söylenileni yapan robot gibi uzaktan kumanda ile yönetilen zavallı figüranlar, amaç popüler olmaksa, onun yeri orası değil.

Birileri artık çıksın ve bu soytarılığı, kepazeliği durdursun.

Yada ‘Genel İzleyici’ değil de ‘+18’ olsun.

Program katılımcılarına gerek aday gerekse stüdyoda alkış için paralı oturtulan sayın ablalar, ağabeyler sizin aklınızla zorunuz ne?

Bu kepazeliği, rezilliği, utancı anlamayan ayakta alkışlayan şak şakçılar, evlilik denen müessese bu kadar ayak altı edilemez. Örf - adetlerimiz bu kadar hiç edilemez.

Ben takip etmiyorum ama duyuyorum, bir programdan ayrılıp diğerine transfer olanların bonservis ücretleri de dudak uçuklatıyor.

Hele ki kamuoyuna mal olmuş bir takım insanlar, sanatçı diyemiyorum yazık ki, müzisyen kardeşlerimiz ya size ne demeli ? Sizin de albümünüz satmadı kesin.

Evlendirme yalanı programının amacı evlendirmek değil.

Türk toplumuna resmen hakaret etmektir. Lütfen herkes sesini yükseltsin, bu rezalet son verilsin. Türk toplumunun ne ahlaki nede dini değerlerine kimsenin hakaret etmeye hakkı yok .Saygılarımla ...

 

 

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz