Hüseyin KÜPELİ

Hüseyin KÜPELİ

GAZİANTEP FK LİGİ NEREDE BİTİREBİLİR?

Yönetimsel olarak Türkiye’nin en güçlü, mali tablo açısından da en sorunsuz kulübü konumundaki Gaziantep FK, maalesef bu olumlu tabloyu saha içerisine yansıtamıyor. Ortaya koyduğu futbola ve bunun sonucu olarak puan cetveline bakıldığında Gaziantep FK için güzel şeyler söylemek mümkün değil!..

Tamam; takım bu sezon ilk kez süper ligde mücadele ediyor. Sezon başında yep yeni bir kadro oluşturuldu ama haftalar ilerledikçe daha derli-toplu olması gereken takım, maalesef beklentilerin uzağında!.. Maç kaybettiğimiz Denizli’de süper lige bu sezon çıktı, unutmayalım!..

Felaket tellallığı yapmayı sevmem. Her ne kadar küme düşme potası ile aramızda 4 puanlık bir fark kalmış olsa da, kadro kalitesi açısından, bu ekibin şimdilik, alt sıralarla işi olmaz diye düşünüyorum. Şimdilik diyorum; çünkü devre arasında kimin hangi takviyeleri yapacağını bilemeyiz. Şu an baktığımızda, alt sıralardaki Kayseri, Ankaragücü, Antalya iyi takımlar değil. Kasımpaşa da istikrarsız. Her ne kadar biraz toparlanmış gibi gözükse de Çaykur Rize de bu takımlar arasında hep olacaktır.

Dolayısıyla, devre arasındaki hamleler çok önemli. Bahsettiğimiz takımların transfer yapması, iyi olacakları anlamına gelmez. Çok transfer, özellikle de panik halinde yapılan transferler, tutmayabilir.

Eğer Gaziantep, mevcut kadroya, direkt etki edebilecek 3 veya 4 adam alıp, devre arasında da uyumu çabucak sağlayıp, adaptasyon sürecini aşarsa, sezonu üst sıra takımlarını zorlayacak şekilde götürür. Karamsam olmaya gerek yok, çünkü bu takımın bir-kaç takviye ile zirve takımlarının peşinden gitmesi hayal değil.

Smudica şu anda çok fena eleştiriliyor ve eleştirilmek bu işin doğasında var. Zaten hoca, öylesine malzeme veriyor ki, eğer spor medyası bunları yazmazsa, asıl o zaman görevini layıkıyla yapmamış olur. Hocanın bu işin şov tarafını zaten bilmeyenimiz yok. Her demecinde sivri cümleler v.s.

Örneğin “Bu takım küme düşerse, ben mesleğimi bırakırım” cümlesinin bana göre popülizm yapmaktan başka bir amacı yok. Kimse, Smudica’dan mesleğini bırakmasını istemiyor. Trübinlerle el-kol hareketleri yapmasına da gerek yok. Yönetim bugüne kadar zaten hocanın arkasında durdu ve sözleşmesini de uzattı. Daha ne yapsın?

Hocanın bu tür söylemlere biraz ara verip, enerjisini takıma daha fazla harcaması gerekiyor. Bu hareketlerini, taraftar baskısının daha güçlü olduğu kulüplerde yapmış olsa, inanın çok daha farklı sonuçlarla karşı karşıya kalabilirdi.

Dolayısıyla, Gaziantep takımının süper ligde kalması yönünde, herkesin işini yapmasını bekliyoruz. Bu bizim en doğal hakkımız.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz