Hüseyin KÜPELİ

Hüseyin KÜPELİ

GAZİANTEP PİK YAPAR MI?

Koronavirüse karşı aldığımız tedbirlerin yetersiz olduğu büyük çoğunluğun hayatın normal akışına göre yaşamını sürdürdüğü ortada.

İşi olmadığı halde caddelerde fink atanlar, göstermelik poz verdikten sonra bildiğini okuyanlar, gecelerde fink atanlar her şeyi görüp yaşıyoruz.

Böyle olunca da, vaka sayısı arttıkça artıyor.

Açıklanan resmi rakamların gerçeği yansıtmadığını anlayabiliyoruz. Önceki gün MHP Gaziantep Milletvekili Sayın Sermet Atay’ın yaptığı “günlük 2 bin vaka oluyor” şeklindeki açıklamasından da anlaşılacağı üzere, covid-19 ile mücadelede geldiğimiz nokta korkunç!..

Gaziantep’teki hastanelerde bırakın yoğun bakımı, normal servislerde bile yatak bulamadığımız günleri yaşıyoruz.

Buna özeller de dahil!.. Bir başka tabirle, parasını ödeseniz bile, sağlık hizmetine ulaşma şansımız ortadan kalkmış durumda!..

Bakın işte, bizlerin almaya yanaşmadığı tedbirler(!) sayesinde, hükümet daha sıkı kararlar almaya başladı. Gezip tozan insanların vurdumduymazlığının ilk faturası 65 yaş altı ile birlikte 20 yaş altı gençlere ve öğrencilere kesildi. Bu kararla, büyüklerimiz evde dört duvar arasında vakit geçirmek zorunda kalacak. Öğrenciler okulundan ve dershanelerinden ayrı kalacak. Çalışmakta olanlar da, sosyal güvenceleri yok ise, çalışamayacak. Kabul edelim ki, ciddi sayıdaki 20 yaş altı kalfa ve çıraklar, SGK’ları olmadığı için çalıştığını yasal olarak ispat edemeyecek.

Hükümetin aldığı kararı ağır bulmuyorum, hatta daha fazlası bile gelebilir. Demek istediğim, tedbirler alınmadıkça, Gaziantep’te ve diğer şehirlerde vaka sayısının pik seviyelere ulaşacağıdır. Bu gidişle, Gaziantep pik yapar mı?

Maalesef yapar!..

Kış aylarının henüz başında bu seviyede isek, Aralık ve Ocak aylarını düşünmek bile istemiyorum.

Bu gerçeklerle yüzleşerek, bir an önce, sıkı tedbirler almanın hem kendi hem de çevremizdeki insanların sağlığı için hayati önem taşıdığını ifade etmek istiyorum.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz