Gülşah SERT

Gülşah SERT

GAZİANTEP UÇUYOR UÇUR BİZİ SANKO

GAZİANTEP UÇUYOR

(Gülşah Erkaya Sert geçen haftaki köşe yazısını twitter’dan eleştiren Ali Şahin’e ne yanıt verdi? Azz soraa...)

Bu hafta güzel bir haber aldık. Gaziantep’ten sefer yapan havayolu şirketlerine bir yenisi daha eklendi.

Özel havacılık şirketi BoraJet haftanın üç günü Gaziantep-Van, Van-Gaziantep seferleri başlattı.

Kısa bir süre önce de Atlasjet, Gaziantep uçuşlarına başlamıştı.

Yine kısa bir süre önce Anadolujet yetkilileri Gaziantep kalkışlı sefer sayılarını artıracaklarını açıklamıştı. Hatta Anadolujet sırf bu amaçla uçak filosunu genişleteceğini ve uçak sayısını kısa sürede Gaziantep’in plaka kodu olan 27’ye çıkaracağını açıkladı.

Tabi tüm bu olanlar bizim kara kaşımıza kara gözümüze değil. Gaziantep’in gelişmesi, büyümesi, hareketlenmesi, hararetlenmesi, sinerjisi, enerjisi, potansiyeli... (Bu kadar süslü kelime yeter sanırım)

İşte Gaziantep’in kelimelerle bile tarif edilemeyen hızı, hizmet sektörlerini şehrimize daha fazla eğilmeye zorluyor. Ne demişler “Nerede hareket, orada hizmet”...

Durun bakalım, daha bunlar kötü günlerimiz. Şu Suriye olayı bitsin, Irak rayına otursun, siz esas o zaman görün uçmak neymiş. Mazıcıoğlu vekilimizin “Gaziantep koşuyor” şeklindeki cümlesini “Gaziantep uçuyor” diye değiştirmeye hazırladığı duyumlarını da almadık değil hani...

 

UÇUR BİZİ SANKO

(Gülşah Erkaya Sert geçen haftaki köşe yazısını twitter’dan eleştiren Ali Şahin’e ne yanıt verdi? Azz soraa...)

Gaziantep uçuyor uçmasına da hep milli ya da ulusal ama ille de Gaziantepli olmayan şirketlerin tayyarelerine binip uçuyor.

Gaziantep’in artık “Özüme ait” dediği bir havayolu şirketi kurma zamanı gelmedi mi?

Bence çoktan geldi.

Mesela SANKO AİR... Ya da SANKO JET... Olmadı FLY SANKO...

Akla en yakını sektör çeşitliliği ile göz dolduran SANKO gibi durduğu için bu isimleri önerdim. Yoksa bu işi yapacak güçte pek çok Gaziantep firması var biliyorum. Ama hiç biri kusura bakmasın, bu işi gerçekte yaparsa Abdülkadir Konukoğlu yapar. Denizde, karada, tarlada şantiyede SANKO.

Eeee, hava eksik mi kalsın yani?

Bence kalmasın. Kesin olsun. Gaziantepli binsin kendi hemşehrisinin uçağına, alsın hizmetin en iyisini, şöyle keyifli, güvenli uçsun. Öyle sandviçe, kahveye falan da para vermesin. Olmaz mı yani...

Olur valla, ağa isterse olur ki hem de en iyisi olur.

Haydi SANKO uçur bizi...

 

İLAHİ ASIM BAŞKAN

(Gülşah Erkaya Sert geçen haftaki köşe yazısını twitter’dan eleştiren Ali Şahin’e ne yanıt verdi? Azz soraa...)

Asım Başkan geçen hafta basın toplantısı yaptı. O toplantıda pek çok konu konuşulmuş ama benim kafama takılan şey şu... Şimdi söylesem mi bilemedim. Bu aralar kimi eleştirsek twitter’dan yanıt veriyor. Ama Asım Başkan yapmaz öyle şey. Bir şey diyecekse de açar telefonu söyler...

Neyse… Başkan bir spor tesisi yapacağını açıkladı. Futbol okulu gibi bir şey. Bu okula Kamerun’un yetenekli gençleri gelecek, eğitim görecek. En iyileri liglerimize ve dünya liglerine satılacak. Gaziantep takımları da faydalanacak. Çok güzel, müthiş faydalı bir proje. Haber yerel ve ulusal medyada da önemli yer buldu.

Ancak daha kısa bir süre önce Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’da hiç yabancı olmamasıyla övünen ve bu durumun Türk futboluna büyük katkısı olduğunu söyleyen de Asım Başkandı. Şimdi aynı Asım Başkan bütün Türkiye’ye ve hatta dünyaya futbolcu yetiştirip satmaktan bahsediyor. Yapamaz mı? Yapar, hem de en güzel şekilde yapar...

Ama biz yine de “ilahi Asım Başkan” diyelim.

 

EY ŞAHİN BAKIŞLI HAŞİN TWİTLİ...

(Gülşah Erkaya Sert geçen haftaki köşe yazısını twitter’dan eleştiren Ali Şahin’e ne yanıt verdi? Şimdi...)

Genç vekilimiz Ali Şahin, geçen haftaki yazımda “Ortadoğu Birliği” önerisine gülümseyerek baktığım için beni eleştirmiş hem de twitter’dan..

O önerisine gülümseyerek bakmıştım. Ancak twitter’dan yazdıklarına gülerek baktım.

Sanırım Şahin vekilim yazımı okumamış. Ya da en azından iyi okumamış. “Bu bir hayal ya da ütopya ise sorun yok” demiştik. Kendisi de twitter’dan “Bu benim hayalim” demiş. Oh ne güzel. Bilmişiz işte, hayaliymiş...

Biz de Gaziantep’te, Hatay’da bombaların patladığı, Suriye’de insanların birbirini boğazladığı, her bir devletinin diğerinin gölgesine kurşun sıktığı, gemilerimizin basılıp vatandaşlarımızın katledildiği Ortadoğu’da gerçekten bir birlik kurulmasını önerdiğini sanıp korkmuştuk.

Sayın vekilimin önceden de meclis tecrübesi var ama bazı konularda yeterli bilgiye sahip olmadan ya da tam anlamadan tepki veriyor sanki.

Kıbrıs’a giderken polisle yaşadığı tartışmayı hatırlıyorum. Türk polisi vekil kimlik kartını kabul etmeyip ille de nüfus cüzdanı istediği için çok kızmış, hatta o polisi İçişleri Bakanına şikâyet edeceğini söylemişti.

Oysaki o polis İçişleri Bakanlığı’nın bir genelgesi yüzünden vekilimizden ille de nüfus cüzdanı istemişti. Çünkü bir dönemin İçişleri Bakanı kurum kimlikleri ile Kıbrıs’a gitmeye kalkan bakanlar, vekiller, valiler ve bürokratlar yüzünden aldığı şikâyetlerden bıkmış ve “Her kim olursa ola, kafa kâğıtsız Kıbrıs’a yollanmaya” anlamında bir genelge yayınlamıştı. Ve bu genelge halen yürürlükte.

Yani vekilimiz biraz da anın ve olayın kızgınlığı ve bu genelgeden bihaber olmanın handikabıyla, var olan bir yasağı uygulayan memuru, o yasağı emreden makama şikâyet edeceğini beyan etmişti...

Yani bazen bilgi ve ilgi eksikliğinden kaynaklı böyle yanlış çıkışlar olabiliyor...

Mesela ben o yazıyı yazdım... Vekilimiz belki biraz aceleyle ve tam okuyup düşünmeden bu yazı nedeniyle twitter’dan cevap verdi...

Sonra bizim gazetenin Yazı İşleri Müdürü Hasan Akpınar köşesinden yazıma sahip çıktı. Ali Şahin’in o önerisini kendisinin de komik bulduğunu söyledi.

İlginç olan Şahin vekilim, Hasan beyin o yazısının üstünden günler geçmesine rağmen henüz bir virgülcük olsun cevap tiviti yazmadı.

Yoksa Sayın vekilim cinsiyet ayrımı mı yapıyor?

Bak şimdi konu nereye geldi?

Bu konuyu kapatsam mı yoksa Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Şahin’e Sayın Ali vekilimizin bu negatif ayrımcılığını şikâyet mi etsem?

Dur ben bunu biraz düşüneyim...

Sonuç ya haftaya burada ya da Şahin vekilimin twitter’ında…

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz