Hüseyin KÜPELİ

Hüseyin KÜPELİ

GAZİANTEP’İN FUTBOL AKLI!

Geçtiğimiz sezonu sıkıntılı geçirdi Gaziantepspor…

Alınan-satılan, gelen-giden dikiş tutturamadı çoğunluğu…

Bir-kaç futbolcunun bireysel performansıyla ön plana çıktığımız maçlarda alınan galibiyetler, takımı sağ salim limana yanaştırdı çok şükür.

Sorun kimde?

Lig birkaç hafta daha uzasa, belki de ateş çemberinin içinden kurtulamayacağımız bir süreçte “bitti de kurtulduk” deyip, “oh” çekeceğimiz dakikaları saymaya başlamıştık ama neyse, korkulan olmadı sonunda!..

Takım yönetimsel olarak mı, teknik olarak mı zafiyet içerisindeydi hep tartışıldı… Transferleri kimin yaptığı konusunda da, kimse üzerine vebal almak istemedi.

Sezon bitiminde peş peşe gelen istifalardan da gördük ki, yöneticiler de mutlu değil de mevcut durumdan…

Yeni sezon öncesi, daha güçlü, etkili-yetkili bir yönetim kadrosu oluşturulması şart oldu.

Mevcut Başkan Cevdet Akınal’ın ilk döneminde bazı tecrübesizlikleri olabilir. Ama yeni sezonda daha dirayetli ve elini güçlü tutması gerekiyor.

Teknik heyete güveniyor olabilirler… Ama bu kadar kötü sonuca, her şehir, her yönetim müsaade etmez… Şehirde bir baskı olsaydı eğer, bu teknik ekip sezon sonunu tamamlayamazdı.

Madem, Erol hoca devam edecek… Geçen sezon yapılan transfer hatalarından ders çıkartılmalı… Kadronun büyük bölümünde köklü bir değişiklik yapılacak gibi gözüküyor. Yeni gelecek isimler, menejerlerin insiyatifine bırakılırsa, gelecek sezon bu kadar şanslı olamayabiliriz.

İstanbul hemoganyasının arttığı ligde Anadolu takımlarının sayısı her sezon azalırken, Güneydoğu’nun bölgedeki tek takımı olan Gaziantep, bu ligde kalıcı hale gelmeli. Köklü çözümler üreterek, bunu başarabilmeliyiz. Geçmişte, bu temeller sağlam atılmıştı.

Gaziantep’te bir futbol aklı var. Yeter ki bunlardan istifade edilsin… Temeller sağlam atıldığında, Gaziantep FK, tekrar bu ligin korkulu ekiplerinden birisine dönüşebilir. Bunu başarmak hiç ama hiç zor değil…

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz