Güven SERT

Güven SERT

GAZİANTEPSPOR'UN ÇOK BÜYÜK TRANSFERİ

Gaziantepspor sessiz sedasız ve hatta çaktırmadan çok büyük bir transfere imza attı.


Bununla da kalmadı yine kimse görmeden Beşiktaş maçında bu gizli ve büyük transferi sahaya sürdü. Tam 90+3 dakika oynattı.


93 dakikanın sonunda bu büyük transferin sahada olduğunu hala bilmeyen ve sahanın ortasında kızılderili dansı yapıp sevinenler vardı.


93 dakikanın sonunda bu büyük transferi idrak edemeyerek, basın toplantısında kendi başarısının(!) sırrını anlatacağına, rakibe bok atanlar, rakibi aşağılayanlar vardı.


Önce Gaziantepspor’un bu maçta oynayan ama belki de kimsenin görmediği bomba transferinin ismini açıklayalım. ONUR...


Evet oyuncularımız geçen dört haftada sadece 1 gol atmanın ve sefilleri oynamanın ezikliğini atmak için Beşiktaş maçını fırsat bildiler.


ONURları için oynadılar. Transfer sezonu kapanmışken bu ONUR’u nereden bulup getirdiler? Yoksa bir sefere mahsus üst mahallenin takımından ödünç mü aldılar orasına hurafeler karışır?


Biz bu takımdan hiçbir zaman her maçı kazanmasını beklemedik. Şampiyonluk da beklemedik.


Tek istediğimiz çıkıp ne kadarlarsa o kadar oynamaları ve her şeylerini sahaya döktüklerini bize ispat etmeleriydi.


Tıpkı Beşiktaş maçındaki gibi. Beşiktaş maçını o futbolla kaybetselerdi de kimsenin umurunda olmazdı. Çünkü biz sahada görmek istediğimizi zaten gördük. Futbol ve onur. Skor falan hikaye. Önemli olan o sahadan skor ne olursa olsun başınız dik ayrılın. Biz de sizi alkışlayalım.


Hocamız her golden sonra “Nasıl geçirdik?” anlamına gelen o hareketi yapmasın.


Maçtan sonra çıkıp '3-4 oyuncusunu çıkarın, Beşiktaş'ın takım olarak bizden farkı yok...' demesin.


Demesin ki, bir Beşiktaş yöneticisi de çıkıp "Hikmet Karaman'ın Beşiktaş gibi büyük camialardaki ruh ve profesyonellik kalitesi ile bu camialarda görev yapan teknik adam ve takımların, hangi noktalarda fark ve üstünlük taşıdığını iyi bilmesi gerektiğini düşünüyoruz" diye başlayıp, “Bu örnekten de anlaşıldığı gibi; 'Büyük Takım' sadece kişiler ve günübirlik başarıyla olunmaz. Bitmek bilmeyen büyük hayaller ve hedeflerler ile var olur. Tesadüfi başarılardan stratejik çıkarımlarda bulunmak, açıklamayı yapanı yukarı taşımayacağı gibi, kendisini "büyük takım üzerinden gündem yaratma" kolaycılığına sürükler.” diyerek Gaziantepspor camiası ve hocasını küçümsemesin.


Ben 10 senedir Gaziantepspor’u mesleki olarak yakından takip ediyorum. Aziz Yıldırım’ın kişisel ve yersiz polemiklerini saymazsanız, ilk kez bir rakip takım yöneticisinin Gaziantepspor’u, hocasını ve anlayışını böyle küçümseyerek eleştirdiğini görüyorum. Hem de kendi adına değil, Beşiktaş kulübü adına açıklama yaparak… Buna neden olanları TEBRİK EDİYORUM.


Beşiktaş’ı yendiğimizde el-kol hareketi yapmak ve rakibin kadrosu üzerinden kendine prim yapmaya çalışmak Gaziantepspor hocasına yakışmaz. Yakışmadı da.


Futbolcuların onurları için oynayıp kazandığı bir maçın ardından “Beşiktaş’ın 3 oyuncusunu çıkarın, bizden bir farkları yok” demek Hikmet hocaya Beşiktaş ya da Barcelona’ nın yolunu da açmaz.


Bu galibiyette en az paya sahip birisinin, sırf konuşma hakkı var diye çıkıp günü gölgelemesini ben affettem. İsteyen affetsin.


Ben dahil bütün Türkiye bu maçtan farklı bir mağlubiyet beklerken, bu çocuklar çıktı “ONUR denen bir şey var dedi.”


Eğer bonservisi ile geldiyse, ONUR sezonun en flaş transferi olur. Bu yüzden kimse gölge etmesin. Bırakın çocuklar bildiği gibi oynasın.


Yeter ki oynasın.


Yeter ki böyle oynasın.


Biz onları yenilseler de alkışlarız.


Tek istediğimiz, yeni transfer ONUR’un sahada olduğuna inanmak.


Tıpkı Beşiktaş maçında olduğu gibi…

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz