M.Hayri ÖZKEÇECİ

M.Hayri ÖZKEÇECİ

GECİKEN ADALET

Varsa yoksa Fenerbahçe küme düşürülsün mü, düşürülmesine getirildi ya sorun; bundan sonra alacakları karar vız gelir tırıs gider.
Bu saatten sonra alınacak karar, dosya da adı en çok geçen takımların küme düşürülmesini veya puanının silinmesini içerirse gerçek mağdurların mağduriyetini giderebilecek mi?
Fenerbahçe, Trabzon, Beşiktaş, Eskişehir, Sivas ve Mersin İdman yurdu takımlarının bırakın küme düşmelerini, puan silinme cezası almaları durumunda bile 2010–2011 sezonunun puan cetvellerinin uğrayacağı değişiklikle oluşacak sıralamalardan doğan diğer takımların haklarını nasıl teslim edecekler?
Hoş biz yazıyoruz ama o takımların da ilginç bir şekilde haklarını aradıkları falan da yok!
Sadece Trabzon UEFA’nın kararını gerekçe gösterip, “Şampiyonluk Kupasını” istiyor o kadar!

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR’UN SÜPER LİG HAKKI NEDEN ARANMAZ?

Mersin İdman Yurdu hakkındaki iddialar sadece bahsi geçen takımlar arasında geçseydi hiç şüpheniz olmasın Mersin şu anda 2.lig de oynuyor olacaktı. İşin içinde büyükler olunca vaziyeti idare ettiler.
Mersin hakkında işlem yapılsaydı, ligi 3. Bitiren sonrasında da play of ta final oynayan Gaziantep BB şu anda Süper Lig’te olacaktı.
Gaziantepspor’un Türkiye’yi Şampiyonlar Ligi’nde temsilini hayal bile etmedim.
Şu anda bir çıkış yolu arayan federasyon aslında treni çoktan kaçırdı.
“En ufak bir delil” sonrasında oluşacak kanaat ile birlikte kullanacakları yetkilerini hatırlasalardı bu günleri yaşamayacaktık.
29 Mayıs1985’te yaşanan Heysel faciası sonrası İngiliz Başbakanının UEFA’nın vereceği “İngiliz takımlarının 5 yıl kupalardan men edilmesini” beklemeden böyle bir cezayı bizzat talep etmesinden alınacak çok dersler var.
Devletin savcılarının sunduğu video, ses kaydı ve resimlerle bile bir kanaate varamayanların UEFA’YA: ”Bize bir iki yıl müsaade edin. Temizliğimizi yapıp organizasyonlarınıza öyle katılalım” demesini beklemek ülkemizde maalesef hayalcilik oluyor.
Oysa demiş olsalardı.
Yeni kanunda çıkartsalar, küme düşürmeseler de, ligleri yeniden dizaynda etseler kim ne diyebilirdi?
Galatasaray’ın; “alacağınız karar sonrasında olası UEFA cezalarından doğacak zararlarımı tazmin etmek hakkım “ültimatomunu aslında hedefi Avrupa olan her takımın imzalaması gerekmez mi?
Nerdeeee?

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz