Hüseyin KÜPELİ

Hüseyin KÜPELİ

GÜL GONCA BULUNMALI ARTIK!

Çorabınız kaybolsa, günlerce ararsınız, benim kızım 12 yıldır kayıp, 12 yıldır sokaklarda motosikletimle evladımı arıyorum” diyor Cuma Çelik, GülGonca’nın babası…

Gül Gonca kim mi?

12 yıl önce, sokakta kaçırılan ve bir daha da kendisinden haber alınamayan kız çocuğu…

O tarihte 9 yaşındaydı, şimdi yaşıyor ise 21 yaşında…

Yaşıyor ise diyorum, çünkü kendisinden 12 yıldan beri haber alınamıyor.

Siz kendinizi Gül Gonca’nın anne-babasının yerine koyun ve düşünün…

Yıllardır kızlarını bulabilmek için çalmadıkları kapı kalmamış, adliye-emniyet-valilik üçgeninde her yere başvurmuş, hatta bir Gaziantep programı sırasında, yolunu kesip Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bile ulaşmayı başarmış bir aileden bahsediyorum. Daha ne yapabilir ki bir aile, evladını bulabilmek için…

Onlar yapılması gereken her şeyi yapmış ama GülGonca’nın kayıp vakasıyla ilgili hiçbir şey aydınlığa kavuşmamış, kavuşturulamamış!..

Hepimizin evladı var. Ben kendimi bu ailenin yerine koymayı, düşünürken bile kahroluyorsam, siz bu ciğer ateşinin nasıl yandığını hesap edin artık!..

Aile bir umutla, bu kez de Star TV’de bir programa çıkıyor. İğneyle kuyu kazmak gibi onlarınki biraz, bir umut işte!..

Halbuki bu ülkede, konusunda uzman, donanımlı ve daha profesyonel ekipler var. Geçmişte, Kayseri’de bir kayıp vakası olduğunda, ülke ayağa kalkmış, başka şehirden gelen uzman ekipler, bu işi çözmüştü.

Gül Gonca için bu adımlar neden atılmıyor merak ediyorum.

Çelik ailesinin 12 yıl süren bu acısı bitsin artık… Yaşıyordur belki, tutsak ise esareti bitsin.  

Diğer ihtimali söylemeye dilim varmıyor ama uzun yıllar geçtiği için bu ihtimalde var, eğer öldüyse ölüsü ortaya çıkartılsın, acılı anne en azından gözyaşlarını kızının mezarına akıtabilsin.

Bu şehirde yaşayan bir gazeteci olarak, bu satırları yazmayı sorumluluk olarak görüyorum. Lütfen Sayın Valimiz Davut Gül, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’de, bu şehrin en büyük iki mülki amiri olarak, bu acıyı dindirebilmek adına gerekli adımları atsın.

Benim hala umudum var…

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz