Bora Kanevetçi

Bora Kanevetçi

HİÇ

Futbolda ve tüm spor müsabakalarında bir temel hedef vardır. O da, KAZANMAK!!

Baktınız rakip sizden iyi,güçlü ya da gününde, o vakit diğer hedef  devreye girer.KAYBETMEMEK!!!
Konyaspor karşısında Gaziantepspor kazanmak adına ne yaptı?... HİÇÇ!!! 

Peki kaybetmemek adına ne yaptı? O da HİİİİİÇÇ!
Yani demek oluyor ki; futbolun mantığını HİÇE sayarsanız, elinize geçende HİÇ olur..
Oysa ki riskli Galatasaray karşılaşması öncesi Konya'dan alınacak puan çok önem taşıyordu..Hele alınacak bir üç puan Gaziantepspor'u  puan sıralamasında göze hoş görünecek bir noktaya taşıyabilecekti..Zira önümüzdeki hafta oynanacak müsabaka,rakip Galatasaray adına prestij anlamı taşıyacak.Belki de teknik direktörleri PRANDELLİ'nin  karizmasını etkileyecek.. Anlayacağınız; Gaziantepspor adına epeyce zor bir karşılaşma olacak..Bu sebeptendir ki daha kolay görünen Konyaspor maçından alınacak bir galibiyet önemliydi.

Konyaspor'un ilk golünden önce  golün kokusu gelmeye başlamıştı.. İlk yarının sonlarına  gelen rakip atakları ve defansta verilen açıklar, Hasan Kabze'nin ardı ardına defansın arkasına sarkmaları bunun habercisiydi. Fakat Gaziantep ekibi bu maçın havasını koklayamadığı gibi, golünden kokusunu alamamış olacak..

Aslına bakarsanız Gaziantepspor'un ortaya koyduğu mücadelede bir eksik yok.Ama içerisine bir tutam organizasyon,bir tutam futbol, çok değil az bir şey akıl katmazsanız kuru kuruya mücadelenin sonu koca bir HİÇ oluyor..

Tabii ki Muhammed'in erken sakatlığı hücum gücünü eksiltmiş olsa da futbolun on bir kişiyle oynandığını unutmamak lazım.. Gaziantepspor'un tüm atakları, daha pozisyon olma aşamasını tamamlayamadan, rakip ceza sahası ön çizgisinde eridi gitti. Bunda Konyaspor'un defans elemanlarının becerisinden çok Gaziantepspor'lu oyuncuların beceriksizliğinin payı çok daha fazlaydı.

Son bir sözüm de Okan Hoca'ya..Belki fikrime ne kadar katılım olur bilmiyorum ama, Muhammed'in sakatlığı sonrası genç Serhan Yılmaz'a şans tanıması böyle önemli bir müsabakada riskli fakat takdire değer olsa da, maç sonuna kadar sabretmeyip sonrasında oyundan alması ne kadar doğru, tartışılır!

 

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz