Gülşah SERT

Gülşah SERT

İHSANOĞLU'NDAN 'HODRİ MEYDAN'


Gaziantep’e gelen İhsanoğlu yoğun programının arasında basınla biraraya geldi.

Kalabalık olabilir düşüncesiyle toplantıya biraz erken gidelim dedik… İyi de etmişiz. Yerel ve ulusal medyadan pek çok basın mensubunun takip ettiği programa ilgi oldukça yoğundu.

Konuşmasında cumhurbaşkanını ‘devletin başı, milletin babası’ olarak nitelendiren İhsanoğlu, açıklamalarıyla iç ve dış siyasete uzak olmadığı mesajını verdi.

“Siyasete yabancısınız”, “Sizi kimse tanımıyor” gibi eleştirilerin hatırlatılması üzerine   “Beni eleştireceklerine yapacaklarını anlatsınlar’ ifadelerini kullanarak ‘Hodri meydan’ dedi… ‘Her vaktin bir ezanı vardır’ diyerek siyasete ısındığını gösterdi ve açıklamalarıyla bazı mesajlar vermeyi de ihmal etmedi.

Gaziantep’e yabancı olmadığını ve kentin sorunlarını da çok iyi bildiğini söyleyen İhsanoğlu, Suriye’deki iç savaşın sona ermesinin tüm insanlığın yanı sıra Gaziantep’in refahı ve gelişimi için de önemli olduğuna dikkat çekti.

Açıklamalarında kendinden emin bir görüntü çizen İhsanoğlu, CHP, MHP, DP, BTP, DSP, LDP’den sonra BBP’nin de desteğini açıkladığı Gaziantep ziyaretinden oldukça memnun kaldığını gün boyunca her fırsatta dile getirdi.

Ne diyelim… Hayırlısı olsun.

 

ASLANLI KENT KONSEYİ

Gaziantep’in şu aralar ilk gündem maddesi hepimizin malumu üzerine Suriyeliler… İkincisi de Kent Konseyi.

Pardon pardon Mehmet Aslanlı Kent Konseyi…

Gaziantep Ticaret Odası eski yönetim kurulu başkanı Mehmet Aslan’ın aktif siyasete dönmesi için uzun zamandır yeni bir formül aranıyordu.

Ve o formül bulundu…

Gaziantep Kent Konseyi ile ilgili büyük değişimin bayramdan hemen sonra gerçekleşeceği, Konsey Başkanlığını ise GTO Eski Başkanı Mehmet Aslan'ın yapacağı söyleniyor. Eski başkan kabul ettiği takdirde Kent konseyinde yeni bir dönem başlayacak.

İyi de olacak.

Yeni kent konseyinin ‘Ortak akıl’ söylemlerine alıştığımız Mehmet Aslan başkanlığında daha girişken ve üretken olacağı gün gibi aşikâr.

Tuttuğunu koparan Aslan’ın başkanlığıyla ‘Ortak hedef Gaziantep’e hizmet’ sloganıyla hareket eden ancak şu haliyle pek varlık gösteremeyen bu kurul daha da güçlü olacaktır.

 

SPOR YAPMAYAN KALMASIN

Geçtiğimiz günlerde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran’dan “Spor yapmayan kalmasın” diye bir açıklama geldi.

İyi de nasıl?

Ben çalışan bir bayan olarak spor yapmak istediğim halde yapamıyorsam bunun sorumlusu kim?

Bütün vatandaşlarına eşit hizmet vaat eden belediyeler mi?

Yoksa Anayasada “Devlet, her yaştaki Türk vatandaşlarının beden ve ruh sağlığını geliştirecek tedbirleri alır, sporun kitlelere yayılmasını teşvik eder” hükmü yer almasına rağmen bunu sağlayamayanlar mı?

Belediyelerin ya da İl Spor Müdürlüklerinin hangi tesisinde çalışan bayanların spor yapabilmeleri için düzenleme var?

Tüm spor merkezleri ev hanımlarına, erkeklere ve onların çalışma saatlerine göre düzenlenmişken ben nasıl spor yapacağım?

Tamam, amatör sporları ve sporcuları destekliyor olabilirsiniz… Çocukları, gençleri ve engellileri spora teşvik edici çalışmalarınız da olabilir ama toplumun her kesimine hizmet vermek gibi bir YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜZ var.

‘Spor yapın’ demekle olmuyor…

 

 

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz