Gülşah SERT

Gülşah SERT

İLLE DE EĞİTİM

Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem Serin dün bir basın toplantısı yaptı. Toplantının içeriği ve projeler ayrıntıları ile bugün gazetemizin haber sayfalarında yer alıyor.

Beni sevindiren, Serin Müdür’ün bundan sonra periyodik olarak basınla bir araya geleceğini ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çalışmalarının paylaşılacağını açıklaması.

Milli Eğitim bir kamu kurumu olabilir. Ancak küresel bir dünyada, kapitalist bir ortamda, biraz da koşulların gerektirdiği gibi oynamalı.

Biz Milli Eğitime basın olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Sayfalarımız, ekranlarımız, mikrofonlarımız “Milli Eğitim”in her tür çalışmasının yanında.

Yeter ki bize bilgi verin. En küçük başarıyı bile bize duyurun. Minicik bir öğrenciniz, bir yarışmada 5. mi oldu? “Beşincilik önemli değil” demeyin. Önemli. Bu sene beşinci,  seneye birinci. Medyada haber olmak o çocuk için ne kadar önemli bir motivasyon düşünsenize… Sonra O’nun haber olması, taktir alması, arkadaşları için, öğretmenleri ne büyük bir itici güç…

Gaziantep’in eğitim sorunu cehalete karşı bir savaşsa, bu savaşın en önemli cephelerinden birisi de moral, motivasyon, rekabetçiliğin artırılması, devlet okullarına prestij kazandırılması… vb…dir. Bu cephedeki en önemli silah da medyadır. E, biz medya olarak doğru olan herşeye karşılıksız ve koşulsuz desteğe hazırız.

Biz ne kadar okul yapıldı, nerede ne toplantı yapıldı gibi haberler istemiyoruz… Onları da yazarız elbet, yazıyoruz da… Ama önce ve ille başarı haberi istiyoruz. Yalnızca gelecek olan başarıları değil, var olanları da… herhangi bir yarışma, her hangi bir sınav, herhangi bir etkinlik… Devlet okullarından kim ne yapmış ise onun haberini istiyoruz.

Biz sayın Müdürümüzün yaptığı toplantılara gittiğimizde böyle haberler de duymak istiyoruz.

E, ne demişler önce eğitim, ille eğitim…

 

KITLAX ve BEŞLER MAKARNA

Türkiye’nin makarna konusundaki lider kuruluşlarından birisi olan Gaziantepli Beşler Makarna, önümüzdeki günlerde komuoyu gündemini epey meşgul edecek inovatif bir ürününün tanıtımını gerçekleştirdi.

Daha önce glutensiz makarna ile gündemde olan Beşler Grup, bu kez de KITLAX adını verdiği, makarna çerezi mi desem, makarna cipsi mi desem, ilginç ve lezet deposu bir ürüne imza attı.

Kıtlax, bildiğiniz makarnanın özel yöntemlerle işlenerek cips haline getirilmiş şekli.

Kanımca ve zannımca kısa sürede büyük patlama yapacak, taklitleri etrafı saracak bir ürün olmuş. Cips seven ancak, patates ve mısır cipslerinden artık bıkan, alternatifsizlik yüzünden bu ürünlere yönelen kitleyi bir anda etkisi altına alacak bir atıştırmalık.

Ben Gaziantep’ten böyle bir ürünün çıkmasından gurur duydum. Sıkı bir reklam kampanyası ile kısa sürede zararsız abur cubur arayanların (Örnek kendim) değişmez adresi olacağına inanıyorum.

Tebrikler Beşler Grup.

 

GAZİANTEP’TE BİR AKDENİZLİ

Köşe yazarımız Sayın Bülent Özatay’ın oğlu ve onun en yakın arkadaşı ve ortağı iki genç… Kerem ve Emre.

Hayallerinin peşinden koşan bu iki genç, Bülent bey gibi önlerini açan, onların hayallerine sınırsız destek veren bir hamiyi de bulunca, benim ‘Çizgi Üstü’ olarak niteleyebileceğim bir mekanın, “Boğazköy’ün mimarı, mühendisi, marangozu, amelesi, aşçısı ve de garsonu olmuşlar…

Bu cümleler Boğazköy’ün hikayesini bilmeyenler için biraz ‘absürd’ kaçmış olabilir. O hikayeyi dinlemeden önce bu yazdıklarımı ben de okusam aynı absürdlüğe ihtimal verirdim.

Ama kazın ayağı öyle değil. Hatta somon’un lezzeti, tavuğun bifteği ve hatta suflenin çikolatası bile öyle değil.

Yediğimi, içtiğimi, beğendiğimi, beğenmediğimi anlatmak adetim değildir. Ama, Beşlerin inovatif ürünü KITLAX’ı ve ‘Boğazköy’ü anlatmamak gerçekten haksızlık olurdu. Ha bu arada, küçük kıtlax tabakları, Boğazköy’ün masalarına da çok yakışır  benden söylemesi.

Mekanın güzelliği, lezzetlerin büyüklüğü, sunumun ve ağırlamanın mütevazi güzelliği karşısında, özellikle alternatif lezzet tutkunlarının Gaziantep’teki dergahı olacak bir mekan, Boğazköy.

Adres ve telefon vermiyorum. Böyle güzel bir mekanda, öyle değişik lezzetlere ulaşmak için birazcık çaba lazım… Gogıl amcaya ‘Boğazköy Gaziantep nire?’ diye sorun… O size yolu da tariff eder, telefonu da verir…

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz