Hüseyin KÜPELİ

Hüseyin KÜPELİ

İSTİKRAR

Geçen hafta aldığı kritik Konya galibiyetinin ardından “ben alt sıraların değil, üst sıraların takımıyım” mesajını veren Gaziantepspor, gündemini ve seyir rotasını de değiştirmiş oldu.

Konyaspor’un bu sezon kolay maç kaybetmediğini bildiğimiz için Gaziantep FK’nun bu maçta ne yapacağı konusunda soru işaretleri vardı hepimizin kafasında ama Erol hocanın öğrencileri, tavrını net olarak ortaya koydu.

Mesela, bu galibiyetten sonra Gaziantep FK “Ben bu ligde küme düşmeye oynamam” dedi. Yerinin üst sıralar olduğunu ilan etti.

Daha da önemlisi, son haftalarda alınan kötü sonuçlardan dolayı tartışılır hale gelen Erol Bulut “Takımın başındayım ve daha iyi şeyler yapabilirim” dedi. Hatta, bir önceki kaybedilen Trabzon maçında da, futbol olarak iyi sinyaller vermişti takım zaten.

Her şey için erken ama Gaziantep FK, bundan sonra inişli çıkışlı bir takım görüntüsü vermemeli. Sergilediği futbol aslında deplasman takımı hüviyetine daha yatkın ama bunu başaramayan bir istatistik tablosu var. Bundan sonrası için, deplasman stratejisini geliştirmeli. İç sahada alınan böylesine önemli bir başarı grafiğine, deplasmandan istediği skorlarla dönerse, bambaşka bir takım ortaya çıkacaktır.

Şunu da belirtmeliyim ki; Konya maçı kazanıldı diye, alt sıralardan tamamen kopmadı. Bu ligde üst üste 5 maç kazanan Alanyaspor, Başakşehir gibi takımlar bir anda zirveye yerleşti. 3 maç kazanamazsan da, alttaki takımların nefesini hemen ensende hissedersin.

Dolayısıyla, istikrar çok önemli. İnanıyorum ki, Erol hoca da bu istikrarı sağlayabilmek adına, planlamalar yapıyordur. Devre arasında yapılacak takviyeler, bu takımın kaderini belirleyecektir diye düşünüyorum.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz