Kerem EFE

Kerem EFE

KESKİN VİRAJ

Cumartesi günü Manisa’da oynadığımız maç bu sezonun en önemli maçıydı. Maazallah alınacak bir mağlubiyet konuşmasını bile istemediğimiz sonuçlara yol açabilirdi. Manisaspor ilk yarıda topladığı puanlarla yoluna devam ediyordu. Kulüp içerisindeki sıkıntılar sahaya yansımıştı. Neyse ki bu keskin virajı kazasız belasız atlattık.

Hikmet Hoca Orduspor maçından sonra basın toplantısında antrenman yapamadıklarından şikayet ediyordu. Kar yağışı Celal Doğan Tesislerinde buna izin vermemişti. O da aldı takımı Antalya’ya götürdü. Daha sonra Trabzon maçı derken soluğu Manisa’da aldık. Takım futbola benzer bir şeyler oynamaya başladı.

Hoca’nın bu serzenişi haklı olabilir fakat kafamızı kurcalayan başka bir sorular var? Takımın antrenman eksiği mi var? Varsa sezon başından beri bu adamlar ne yapıyordu? Taktiksel anlamda mı sıkıntılar var? Sistem sorunu mu var? Hoca’dan bu soruların cevaplarını bekliyoruz.

İki hafta önce bir yazı yazmıştık. Demiştik ki 14 puan barajdır. Sonra Ordu ve Manisa galibiyetleri geldi. 6 sı gitti, şimdi almamız gereken en az 8 puan var. İçeride üç maç kaldı İstanbul B.B., Karabük ve Ankaragücü, aldık mı hepsini işlem tamam.

Dedik ya keskin virajlardan sadece birini döndük. Pazar günü çok daha büyük bir viraja giriyoruz. İstanbul B.B. çok ters bir takım, ne zaman ne yapacağı belli olmuyor, Antalya’ya top göstermediler, dört tane de attılar.

Türkiye’de hızlı hücumu en iyi yapan takım olarak gözüküyorlar. Aynen Manisa maçında olduğu gibi sabırla beklemeli ve defansın arkasına top kaçırmamalıyız. Maç başlar başlamaz üstlerine yıkılırsak onların istediğini yapmış olacağız. O yüzden kontrollü ve bizim istediğimiz gibi bir oyun olmasını sağlamalıyız.

Bu maçta alacağımız üç puan çok önemli, hem Karabük, hem Manisa deplasmana gidiyorlar. Büyük ihtimalle sıfır çekip dönecekler. Seyircinin bu bilinçte olması ve ona göre doksan dakika boyunca takıma destek olması lazım.

Gençlik 27’nin yazdığı gibi takımına sahip çık ey Antepli.

Rastgele

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz