Gülşah SERT

Gülşah SERT

KESTANE KEBAP ACELE CEVAP

Garaj tapulu evlerde yaşayan daha doğrusu yaşamak zorunda kalan vatandaşlarımızın mağduriyeti hepimizce malum.

 

Mağduriyeti kimin yaşattığı ise muallak.
Suçlu, kimisine göre bu daireleri göz göre göre yapan ve bunlara ‘mesken tapusu’ yerine ‘garaj tapusu’ veren müteahhitler kimisine göre buna göz yuman belediyeler kimisine göre ise ilk önce abonelik verip daha sonra iptal eden Gazdaş.

 

Bu dairelere elektrik, su aboneliğinin neye dayanılarak verildiği de ayrı bir soru işareti.
Nereden bakarsan bak, nereden tutarsan tut elinde kalıyor.

 

Ya ‘Bu sorunun takipçisiyiz’, ‘Çözdük çözeceğiz’, ‘Aha da çözdük’  diyerek seçim öncesi bunu kendilerine seçim malzemesi yapanlar.

 

Onların yaptığına ne denir peki? Ben söyleyeyim, ‘Ağıza bir parça bal çalmak’, hepimizin anlayacağı adıyla oyalamak denir.

 

Gel gelelim sürecin nasıl işlediğine…
İlk önce Gazdaş garaj tapulu dairelere verdiği doğalgazı iptal etti. (Başta neye dayanarak bağladığı ayrı bir merak konusu)

 

Mağdur vatandaşlarımız sesini duyurabilmek için sokaklara döküldü, eylem yaptı,  mağduriyetini dile getirdi.

 

Ardından CHP milletvekili Mehmet Şeker konu ile ilgili TBMM’ye bir soru önergesi verdi. Ardından dönemin İçişleri Bakanı Muammer Güler, imar kanunu gereği garaj tapulu dairelere doğalgaz aboneliğinin verilemeyeceğini açıkladı. Ardından birtakım girişimlerde bulunuldu, görüşmeler yapıldı. Ve yine ardından garaj tapulu evlere bir defalığına doğalgaz bağlanması için anlaşma sağlandığı, Gazdaş’a başvurulması halinde bu dairelere doğalgaz bağlanacağı söylendi.   

 

O şunu dedi… Bu bunu dedi… Her kafadan bir ses çıktı. Ama gelin görün ki vatandaş Gazdaş’a gittiğinde bir binadaki tüm garaj tapuluların ortak bir doğalgaz sayacı kullanacağını öğrenince neye uğradığını şaşırdı.


Üstelik doğalgaz sadece ısınma amaçlı kullanılabilecekti… Kimin ne kadar gaz kullandığı belli olmayacaktı. Vesaire vesaire…

 

Ne oldu şimdi? Ben bu işten hiçbir şey anlamadım. Bu insanların mağduriyeti giderildi mi giderilmedi mi? Giderildiyse neden hiç kimse memnun değil. Neden hala bu evlerde yaşayan insanlar evine doğalgaz bağlatamadı.

 

Giderilmediyse –ki giderilmedi- neden altından kalkamayacağınız sözler veriyorsunuz ve neden insanları kandırıyorsunuz?

 

Benim ilgili ve yetkililere bir sorum var;

Ucuz olması nedeniyle zaten alt gelir grubu vatandaşlarımız tarafından tercih edilen garaj tapulu daireler ile ilgili KESİN BİR ÇÖZÜM bulmayı düşünüyor musunuz?

 

Yoksa bir daha ki seçime kadar beklemeli miyiz?

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz