Hüseyin KÜPELİ

Hüseyin KÜPELİ

KIŞ AYLARI VİRÜSÜ TETİKLER Mİ?

Gaziantep’in yerel sorunlarını yazmaya gayret gösteriyorum. Ama dünyayı kasıp kavuran corona illeti, her şeyin önüne geçiyor maalesef!..

İçinde bulunduğumuz koşulların tamamını etkiliyor bu illet!..

Başımızın belası olan bu virüsle ilgili, önümüzdeki aylarda beklentiler ve tahminler daha da kötü olacağını gösteriyor. Nedeni ise, kış aylarında grip ile birlikte vücut direncinin düşecek ve virüsün bulaş ihtimalinin daha da artacak olması gösteriliyor.

Umarız korkulan olmaz ama kış mevsimini Türkiye’den önce hisseden ülkelere bakıldığında, vaka sayılarındaki artış, tahminlerin doğru olduğunu gösteriyor.

Bu sebeple, “Aman ha” deyip, tedbirleri sıkı sıkıya artırmamız ve kurallara daha fazla uymamız gerekiyor.

Rehavete kapılmadan hemde…

 

KARŞIYAKA KARAKOLU SALDIRI PLANI…

Geçtiğimiz hafta, sadece Gaziantep’i değil, Türkiye’yi bir faciadan, vatandaşın dikkatinin koruduğunu söylesek yanlış olmaz heralde.

Daha önce, 10 kişinin hayatını kaybettiği saldırı esnasında, karakola 150-200 metre uzaklıktaydım. Tesadüf o ki, bu saldırı planında da o bölgeye çok yakındım… Çünkü,çocukluğum, dostlarım ve hatıralarım var Karşıyaka’da ama konumuz bu değil.

Karakolu bir kez daha hedef seçen alçak ve hainler, bu kez çirkin emellerine ulaşamadı. Ama ya, istediklerini yapabilselerdi, düşünmek bile istemiyorum.

Allah korudu hepimizi, büyük bir facianın eşiğinde döndük.

İnanıyorum ki, Gaziantep polis teşkilatı, istihbarat ve güvenlik güçlerimiz, bu olayın detaylarını didik didik araştırıyorlardır. Tıpkı bir facia yaşanmış gibi hareket edip, sorumluları, var ise Gaziantep’te yuvalanmış failler, işbirlikçiler, yardım ve yataklık edenler, bulunup en ağır şekilde cezalandırılmalıdır.

Bu olayı tezgahlayanların, yeni bir sansasyonel olaya sebebiyet vermeden, yakalanıp yüce Türk adaletine teslim edilmeleri en önemli temennimiz ve tesellimiz olacaktır.

 

GAZİANTEP SAĞLIK ALANINDA SES GETİRDİ

Kanser hastalarının tedavisinde kullanılacak ilacın Gaziantep’te üretilecek olmasının haberini, geçenlerde Bakan Varank açıkladı ama biz aylar öncesinden bu yönde çalışmalar yapıldığını biliyorduk. Nitekim, geçtiğimiz aylarda GAÜN Eski Rektörü Prof.Dr.Ali Gür’de bu yöndeki çalışmaları, kendisiyle yaptığım bir röportajda anlatmış ve projenin detaylarını yakından dinleme fırsatı bulmuştum.

Gaziantep’in bu tür haberlerle gündeme gelmesini önemseyenlerdenim. Umarım, sağlığa en fazla ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, başka yeni müjdeler de alırız.

Emeği geçenleri kutluyorum.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz