Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK

Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK

KIZILAY DEPREM ÇADIRI

- Usta be!

- Efendim?

- Artık işin kolayını buldum.

- Anlamadım. Hangi işin?

- Hani şu hafta sonu toplantılarda ele aldığımız konular var ya…

- Evet?

- Onun kolayını buldum.

- Nasıl yani?

- Toplanamadığımız hafta ben bir konu bulup FEYS’teki dostlara soruyorum. Sağ olsunlar onlar yeteri kadar ilgilenip cevap veriyorlar. Bu hafta da öyle yaptım.

- Peki, güzel de… Bu hafta ne sordun veya hangi konuyu ortala attın.
- Şöyleydi: “Kızılay çadırında basın toplantısı yapıp, dönünce “hiç Kızılay çadırı görmedim” diyen adama ve peşinden giden insanımıza ne diyelim?”

- Eeeee? Cevaplar nasıl geldi?

- Sırayla şöyleydi:

* Vardır bir bildikleri

* Allah şifa nasip eder, İnşaallah! Klinik bir vaka…

* Onlar göremezler o çadırı… Samanları bol olsun

* Az içselerdi görürlerdi. Az içmelerini tavsiye ederim.

* Ökü.ün önde gideni… Çadırın içine girdi görmedi, çadırın dışına çıktı görmedi, çadırın önünde oturdu görmedi… Artık çadırın direğinin devreye girmesi lâzımdı.

* Beton mikseri… ‘Beyin fakiri’ de denebilir.

* Onlar garip varlıklardır. Gözleri var görmezler, kulakları var duymazlar.

* Sığlar sürüsü vesselam… Ya da siyasal tabiriyle ‘kronik hasta muhalefet’

* 40 yıl sağ kolunu havada tutan "Hint fakiri" diyelim! Bunlara ‘Küresel Sığlar’ da diyorlarmış. Kılavuzları da karga imiş…  

* Salaktar Yalandaroğlu... Dünyada emsali olmayan, şahsına münhasır bir tip ve ekibi!

* Bu zavallılar var ya…  Hâlâ ‘Çadır’ deyince, Adapazarı depremindeki görüntüyü aramıştır. Bu ChP hâlâ bu milletten otuz sene geride. Allah akıl nasip etsin.

* Aslında var ya… Basındaki fotoğraflara baktım da… Bence kabahat çadırı kuranlarda... Çadırı arkaya kurmuşlar. Nasıl görsün? Ön tarafta olacaktı, çadır. Bence "Reis" oyuna getirdi Kımıl Bey'i, çadırı öne kurdurmayıp...

* Başka çeşitli sıfatlar verilebilir. Mesela, ‘kör’, ‘inkârcılar’, ‘kronik hasta muhalifler’ ‘ahmak’, ‘mal’, ‘Salaktar Başyalancıoğlu ve ekibi’,Mankurtlaşmış eblehler’  ... denir

- ‘Kör’ desek, hem ‘âmâ’ olanlara hakaret olur, hem de tabir hafif kalır. En iyisi ‘nankör’ diyelim. ‘Beyinleri alt tarafına inmiş mahlûklar’ da denebilir.

- Tuvaletteki adamın o pis yerde keyifle oturup sigara içmesi ne kadar kerihse, bu hilkat garibesi şeytanist bir narsist olarak en pis ve iğrençliği hak ediyor…

- Adamlar, kamera şakası oldular ama halen farkında değiller… Bunlar kelaynak kuşları, kelaynak

* Bence Hiçbir şey diyemeyiz… Benzettiğimize yazık… Sözün bittiği yer, ne desen boş.

* Eleştirecekler yaRezil olurlar yine bildiklerini okurlar. Onların gözleri var, görmezler; kulakları var ancak duymazlar.

* Bu konuda bilim insanları, âlimler, akademisyenler, inler, cinler, topçular ve popçular henüz araştırmalarını tamamlayamadılar. Araştırmalar netleşince durumu tekrar görüşelim.

- Tamam Çırak, tamam. Maksat anlaşıldı…

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz