M.Hayri ÖZKEÇECİ

M.Hayri ÖZKEÇECİ

MAĞLUP OLACAKSAN BÖYLE MAĞLUP OL!

Sergen Yalçın ile 4 hafta üst üste kazanılan maçların sağladığı ile moral motivasyon ile Eskişehir karşısında serinin 5. Ayağı konusunda herkes iyimserdi.
Maç esnasında da 80 dakika boyunca bu umudumuz hep diri kaldı.
Her an kazanacağımız bir gol ile bu maçı da alabileceğimiz kurgusunda oynayan takımımızı mağlup oldu diye yerden yere vurmak haksızlık olur.
Bitmiş bir kadro içinden Süper Lig de her takımla başa baş oynayıp kazanabilecek bir onbiri kısa sürede yakalamak kabul edelim bir teknik adam başarısıdır.
Mevcut kadrodan olabilecek en iyi onbir… İşte başarının da başarısızlığında anahtarı 12, 13, 14. Adamları iyi tespit etmekte yatıyor.
İşte burada Sergen Yalçın’ın doğru hamleler yaptığı konusunda şüphelerim var!
Ertuğrul Sağlam’ın yedek kulübesi veya hamleleri O’na bu maçı kazandırdı.
Bizim o hamlelere karşı yaptığımız değişikliklerdeki tutarsızlığımız da
bize pahalıya patladı.
Oysa o hamlelere kadar pres yapan ayağa oynayan koşan pas yapan bir görüntümüz vardı. Defanstan çıkışımızdan Eskişehir ceza alanına kadar gidişte bir tek tesadüfi akınımız yoktu. Hepsi akıl dolu bir birini tamamlayan oyuncu topluluğunun üretimi pozisyonlardı. Sadece rakip ceza alanında final anında eksikliğimize bizim eksikliğimiz de diyebilirsiniz, Eskişehir defansının başarısı da.
İster yönetim bazında ister kadro revizyonu konusunda kritik günlere girdiğimiz şu günlerde hata yapmak lüksümüz olmadığını belirtmek zorundayım.
Oluşacak yeni yönetim pozitif enerjisini derinden hissettiğimiz teknik kadrodan başlamak üzere bu takımı taşıyan her değere sahip çıkacağının mesajını çok geç olmadan vermeli.
Eskişehir maçı kaybedildi ama ben Bursa maçından ümitliğim.,
Yenildik. Evet yenildik ama iyi oynayarak yenildik.
Tıpkı geçen sezon Antalya’ya farklı mağlup olduğumuz maç gibi, hatırlayın. Tarihin tekerrürü gibi bir şey. Bilmem anlatabildi mi?

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz