Hasan AKPINAR

Hasan AKPINAR

MHP İNTİKAM PEŞİNDE

Yerel seçimlere 5 ay kala Ak Parti ile MHP arasındaki ittifak dağıldı.

Son genel seçimlerde Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı yapan, baraj altında kalacak denilen MHP’yi ise meclise güçlü bir şekilde sokan ittifakı ‘Af’ ve ‘Andımız ’ yıktı.

‘50 bin uyuşturucu kaçakçısını sokağa salamam’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a af konusunda katılmamak elde değil.

MHP liderinin, hapis cezasını hastanede çeken bir mafya babası ile görüşmesinin ardından af konusunu gündeme getirmesi kamuoyunda güçlü bir af karşıtı bloğun oluşmasına neden oldu. Milletin nabzını çok iyi tutan bir lider olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çoğunluğun istemediği affı kabul etmesi de zaten mümkün değil.

Sonuç olarak başka bir gelişme olmaz ise Ak parti ve MHP tüm seçim bölgelerinde kendi adaylarını çıkaracak.

Peki bunun Gaziantep’e yansıması nasıl olur?

Bugün gazetenin manşetinde yer alan MHP Milletvekili Sermet Atay’ın açıklamalarından yola çıkacak olursak Gaziantep’te yerel seçimin kaderini MHP belirleyecek.

Güçlü adaylar arayışına şimdiden giren MHP, yerelde Ak Parti’den oy kopararak ‘Ak’ konusunun intikamını almanın hesaplarını yapacak.

Atay demecinin satır aralarında , Ak Parti’nin 24 Haziran’da Gaziantep’te yaşadığı oy kaybına işaret ederek Ak Parti adaylarının muhtemel bir CHP,İyi Parti,HDP ittifakı karşısında başarılı olamayacağını savunuyor.

Elbette yerel seçimlere daha 5 ay var ve bu köprünün altından daha çok su akacak..

Ak Parti seçim çalışmalarına henüz başlamadı ancak Gaziantep’te mevcut belediye başkanlarının yeniden aday olabilme çalışmaları neredeyse son 1 yıldır aralıksız devam ediyor.

Ak Parti’nin göstereceği tüm adayların parti lideri Erdoğan’ın iki dudağının arasından çıkacağını herkes çok iyi biliyor.

Genel seçimlerde milletvekili listesine önemli bir tırpan vuran Erdoğan yerel seçimlerde bunu yapar mı? Hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz