Hüseyin KÜPELİ

Hüseyin KÜPELİ

MUHALEFET PARTİLERİ NEYİ HEDEFLİYOR?

 

İktidar partisi üst üste hatalar yaparken, muhalefet partilerinin kendi içerisindeki yapıyı bile oluşturamayıp, iç çekişmelerini gündemde tutmasını, ben hiçbir siyasi mantığa sığdıramıyorum.

Birbirlerini yeme, ayağına çelme atma, koltuğu sahiplenip, gelecek hesapları yapma gibi entrikalar siyasette her zaman var olmuştur ama ortada elde edilmiş hiçbir başarı yok iken, bu niyetlerin açığa çıkması da aşikar ve ortadadır.

CHP, teşkilatlarının tamamını bir kalemde silip attı. Üstelik de, kendi üye yapısı içerisinden, seçimle gelmiş yönetim organlarını tarumar etti.

Yerine gelecek isimler de 3 aşağı 5 yukarı belli ama büyük bir sürpriz olmazsa, yerine gelecek isimler de çalışamaz hale getirilecek. Çünkü, gelecek kişiyi şimdiden yıpratma çalışmalarına başlayan ve hatta hazır bekleyen bir ekip var.

İyi Parti’nin içerisinde çatlak sesler var. Gelecek Partisi, Deva Partisi daha yolun başındayken, yoldan sapmalar oldu.

Erken seçim söylemleri var ama yapılır mı, yapılmaz mı bilemem. Gördüğüm, hiçbir parti, söylemle eylem arasında uyuşmuyor. Hiçbiri seçime hazır değil.

Gerek iktidar, gerekse muhalefet hatalar yaparak, birbirinin havuzuna su taşıyor.

Dolayısıyla seçmenin de kafası karışık.

Esas yapılması gereken, siyasi partiler yasasını demokratik hale getirmek, buna da kimse yanaşmıyor. Siyasi Partiler Yasası değişmediği sürece, antidemokratik yasalarla bu düzen maalesef bu şekilde devam edecektir.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz