Hüseyin KÜPELİ

Hüseyin KÜPELİ

MUHALEFETİN OLMADIĞI YERDE!..

Gaziantep için söylüyorum…

Öyle bir seçim dönemi yaşıyoruz ki, muhalefet var ile yok arasında bir şey!..

Meydanı bilerek, Cumhur ittifakına bırakmışlar gibi bir durum var?

Kimse alınmasın, gücenmesin ama CHP en fazla gürültüyü, meclis üyelerini belirleme sürecinde koparttı?

Meclis üyeliği olma ihtiraslarını, bir partili çıkıpta, belediye başkan adayı olabilmek için gösteremedi.

Hatta bırakın olmayı, aday bulunamadığı için, partide emeği olan emektar isimler rica-minnet aday gösterildi. Onlarında akıllarında böyle bir hesap-kitap olmadığı için tekrar çekildi. Böylece, koskoca ana muhalefet acizane bir şekilde kamuoyuna lanse edildi, parti küçük düşürüldü?

Şu anda, sahada olan belediye başkan adaylarına sonsuz saygım var, onlarda olmasa, parti neredeyse, son dakikaya kadar, adaysız girecekti seçimlere, özellikle Şahinbey’de!..

Millet ittifakının diğer partisi İyi Parti’de de hatırlayın, kimlere teklif götürüldü de, sonradan MHP’den aday adaylığı başvurusu yapılmış isimler, transfer edilerek, kamuoyuna deklare edildi.

Dikkatinizi çekerim… 31 Mart 2019 seçimleri bir erken seçim değil, Seçim, öngörülen tarihte yapıldı. Muhalefet çıkıpta“seçim takvimi öne alındı, bu bir baskın seçim oldu” gibi bi mazeret ortaya atamaz. Bu şu demek oluyor. Demek ki, muhalefetin, şehri yönetmekle alakalı uzun vadeli bir planlaması yok!..

Böylesine parçalı, kavgalı ve dağınık bir muhalefet karşısında, iktidarda olan partinin yada diğer adıyla Cumhur ittifakının işi daha kolay… Onlar Büyükşehir adayını çok erken belirledi, ilçeleri de, muhalefetten haftalar önce belirleyip, mevcutlarla devam kararı aldı. Yani muhalefet adayını belirleyemezken, iktidar partisi adayları sahaya çıkmıştı.

Yazının başlığında da belirttiğim gibi, muhalefetin olmadığı yerde, iktidar tek başına kaldı. Dolayısıyla seçim tatsız, tuzsuz bir hal aldı.

Heyecan dip yaptı!..

Sokağa baktığınızda, eminiz sizde bana hak verirsiniz?

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz