Bora Kanevetçi

Bora Kanevetçi

Olmayınca olmuyor...

Şoför koltuğunda son sürat giderken zaman zaman karşınıza keskin virajlar çıkar. Ve bu virajların öncesinde, yolun sağında bir tabela görürsünüz virajı gösteren. Anlarsınız az ilerde keskin bir viraj olduğunu ve temkinli davranırsınız. Ama bir de hafif kıvrımlı virajlar vardır. Farketmezsiniz. Dalıverirsiniz yolun kıvrımına ayağınızı gazdan çekmeden.

İşte asıl tehlike buradadır.

Oldukça çetin 1.lig yolculuğundaki Denizlispor dönemeci de bunlardan bir tanesiydi Erkan Sözeri kaptanlığındaki Gazişehir için...

Hele bir de maç başı bastıran sağanak yağmur, yeni sürate binmiş Gazişehir'in çıktığı bu yolculuğun doksan dakikalık bölümü de zemini iyice kaygan bir hale getirince, Sözeri ve ekibinin patinaj çekmeden yolculuğun bu kısmını tamamlaması adına dua eder şekilde başladı maç Kalyon Stadyumunda.

Aslında Gazişehir kötü de başlamadı.. Maçın ilk bölümünde gol pozisyonlarıyla başladı.

Denizlispor ise, kaybedeceği bir puanın bile kendilerini ta nerelere savuracağının bilincinde, dirençli bir savunma anlayışıyla başladı mücadeleye.

Karşılaşmanın hemen başlarında Himmet'in kafa vuruşuna top himmet etmeyip, direk dibinden dışarıya çıkıp, akabinde de Jefferson'un güzel ortasını Özgürcan'ın kafası harcayınca, tribünlerin içine kadar gelen yağmur bile yetmedi heyecanımızı yatıştırmaya.

Jefferson, Gökhan Alsan gibi teknik kapasitesi yüksek oyuncular kayganlaşan zeminde özellikle ilk yarıda istedikleri top kontrolünü sağlamakta güçlük çekip, ikinci yarının başında da Tugay kırmızı kartla oyun dışında kalması Denizlispor'un gol için heveslenmesine yetti.

Bir puan umutları bir anda üç puanlık umuda dönüşüverdi.. Aslına bakarsanız o umudunda hakkını vererek mücadele ettiler. Gazişehir’in hem mutlak kazanmak zorunda olması hem de on kişi kalmasının yanı sıra sakatlanan Uğur’la birlikte defans bütünlüğünün bozulmasını farkeden Fatih Tekke ikinci yarıya Mehmet Akyüz gibi usta bir santraforu alarak başladı ikinci yarıya.. Gazişehir’i üzerine çekerek kontratakla gol aradı ve planı da tuttu.

Uzun zaman sonra ilk defa bu kadar coşkulu görünen Gazişehir taraftarları ı on kişi kalan takımlarının yanında onbirinci adam olarak açığı kapatmaya çalışsalar da, Denizlispor gollerine mani olamadılar.    

Futbolun ilahi "atamayana atarlar" kuralı bir kez daha işledi. Gazişehir yağışlı havada kaza yaptı. Bazen "olmayınca olmuyor" desek te , kırmızı siyahlı oyuncuların da bu mağlubiyetten ders çıkararak “OLMAZSA OLMAZ” şeklinde yoluna devam etmesi gerekiyor..

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz