Bora Kanevetçi

Bora Kanevetçi

ÖZLENEN TABLO…

    Kalyon Stadyumu’nda  doksan dakika sona ermiş..

   Gaziantep FK  Başakşehir’e mağlup olmuş.. Tribünlerden sesler yükseliyor..

   “GAZİANTEP BURAYA” tezahüratlarıyla ısrarla takımlarını çağırıyorlar..

    İki anlam çıkarmak mümkün buradan..

   Birincisi uzun zamandır görmediğimiz, özlenen ,” takım tribün” kucaklaşmasının  gerçekleşmesi..

  İkincisi ve en önemlisi  ;Gaziantep taraftarının, takımları yenilse bile, gereken mücadele gösterildiği takdir de kendilerinin de takımlarını sahiplenme adına gerekeni yapacakları..

  Zaten Beşiktaş karşılaşmasından bile daha fazla sayıda bir seyirci topluluğunun tribünlerde yerini alması ve heyecan ve tezahüratları bunun en belirgin göstergesiydi.

TEKNİK DİREKTÖR SUMUDİCA…

    Önceleri garipsiyorduk amaaaaaa…Bir şeyi atladık sanırım..

  Gaziantep taraftarı heyecanlı, kazanma arzusundaki hocayı da futbolcuyu da çok benimser. Ufak tefek çılgın hareketleri ise çok çok sever..

  Sumudica şimdilik tam Gaziantepli futbolseverlere göre bir teknik adam. Maç sonu tribünlerin kendisine gösterdiği ilgi ve çektirdiği üçlü OLEY’ de bunun göstergesiydi.. Ne yalan söyleyeyim bana da sempatik gelmeye başladı..

  Başakşehir maçında da oyuncu değişikliğinde yaptığı doğru hamleler bizim de tribünlerin de beklentisini karşıladı.. Ne yazık ki doğru hamle yapılırken bizim alternatiflerimiz Demba Ba, Aziz Behich, Kerim Frei, Gökhan İnler ya da Mehmet Topal’la ,Elia değildi.. İmkanlar ölçüsünde doğruyu yaptı..

 KAYODE, TWUMASİ VE SUMUDİCA..

Kayode ve Twumasi’yi , Gaziantepspor’un Preko ve Desire’sine benzetiyorum…1997-1998’li yılların. Üzerine de Sumudica’nın 3-5-2 ‘si eklenenince Sakıp Özberk Hoca’lı, Nurullah Sağlam’lı yıllar da canlanıverdi zihnimde.. Azıcık nostalji yapalım dedim. O yılları hatırlayanlar ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaklar..

HAKEM!

Genellikle çok yorum yapmam hakemler üzerine..

Ama sözüm Gaziantep-Başakşehir maçının hakemi Koray Gencerler’e..

Türk Dil kurumuna göre “hakem” kelimesinin anlamı şu; ”Karşılaşmaları, yarışmaları kurallara uygun ve yansız olarak yöneten kimse.”

Neymiş!!!!”KURALLARA UYGUN VE YANSIZ..

 

TARAFTAR…

Görünen o ki takımını sevdi…..

YA BİZ!!!

E biz de takımımızı ve ortamı sevdik..

SONUÇ!

Başakşehir maçında görüldü ki sahadaki değil bütünleşmedeki sonuç önemli. Sahadaki sonuç için daha iyisini istiyorsak, devre arasını bekleyelim…Akılcı birkaç iyi oyuncu transferiyle  SONUCA RAHAT GİDİLİR..

 

 

 

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz