M.Hayri ÖZKEÇECİ

M.Hayri ÖZKEÇECİ

PARMAK ACIYOR

Yığınla yorumcu, avukat, tv programı vs.. Sanırım izlemekten de dinlemekten de, okumaktan da gına gelmiştir.
Çok basit bir iki sorum olacak.
Bu sezon futbol zevkimizi mahveden olayların kahramanları Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzon gibi takımlar olmasaydı, ortada uçuşan deliller, tapeler, tutuklamalar sonrasında federasyon aynı kararsızlığı gösterebilir miydi?
Hayır.
Örneğin iddianamede adı geçen takım sadece Mersin İdman yurdu olsaydı: ”Efendim yönetmeliğe göre yüzde bir dahi şüphe olsa…” diye başlayan cümleler sonrasında hiç şüpheniz olmasın Mersin bir alt kümeye yollanırdı.
O zaman,
Gaziantep BB otomatik olarak süper lige çıkmayı hak etmez miydi?
Mersin’e hala bir yaptırım yapılamıyorsa “güçlü” gruba dokunulamamasından değil midir?
Süper ligde dava sonunda hala düşürülmek korkusu yaşayan bu söz konusu olaya adı karışmış Anadolu takımlarından bahsetmiyorum bile.
Aynı dava sadece onların arasında olsaydı; ”Yüzde bir dahi şüphe” kriteri yine hayata geçirilmez miydi?
O zaman Gaziantep BB‘ye yine süper lig kapıları açılmaz mıydı?
İşler iyice arap saçına dönmezden önce Bursaspor’un hatta Gaziantepspor’un Şampiyonlar ligine katılmak hakkını elde edeceğini konuşmuyor muyduk?
İddianame açıklandı, ortalık toz duman. Belki Federasyon belki de UEFA “eee yeter artık “deyip öyle veya böyle bir karar alacak elbet.
Umarım, ortalığı kasıp kavuran iddialar sonrasında iddia edilen şeylerin gerçekleşmediği ispat edilir. Türk futbolu temize çıkar.
Aksi durumda bir tek takımın dahi suçlu bulunup alt kümelere düşürülme işlemleri sonrasında dolaylı mağdurların durumu ne olacak?
Öyle bir karar çıkmalı ki parmağımız acımasın!

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz