Gülşah SERT

Gülşah SERT

PERİ, EKİCİ VE BİNGÖL

Gaziantep CHP’de haraketli bir hareketsizlik yaşanıyor.

 

Büyükşehir ve metropol ilçeler için yarışan aday adayları ilginç taktiklerle bu hareketli hareketsizliğe neden oluyorlar.

CHP’de kime sorsanız 2013 yerel seçimlerinin çok önemli olduğunu söylüyor. Ancak özellikle büyükşehir adaylarına baktığınızda Cahit Bingöl hariç bir sessiz bekleyişin olduğunu görüyorsunuz.

Büyükşehir için ismi telaffuz edilen kuvvetli 3 isim var. Ali Peri, Akif Ekici ve Cahit Bingöl.

 

Cahit Bingöl tüm gücü ile kamuoyu önünde tanıtım yaparken, Peri ve Ekici sessiz ve derinden giderek çalışıyorlar. Eskilerin deyimi ile ‘Derin Siyaset’ stratejisi uyguluyorlar. Böylece hem isimleri yıpranmıyor hem de olası bir aday olamama durumunda prestij kaybı ihtimali azalıyor. (Tabi bu hala eski kafa ile siyaset yapanların fikri)

 

Bana sorarsanız şu anda CHP’de büyükşehir adaylığını hak eden isim Cahit Bingöl’dür!

 

Tanırsınız, tanımazsınız... Beğenirsiniz, beğenmezsiniz... Adam kelleyi koltuğunun altına almış, çıkmış meydana çırpınıp duruyor.

Gaziantep bugüne kadar böyle bir aday adayını hiçbir parti bünyesinde görmedi. Seçimlerden bir yıl önce aday adaylığını açıklayıp, çatır çatır tanıtım ve siyaset yapan, kendi kesesinden bu kadar para harcayan, öyle ya da böyle partisini ve kendisini gündemde tutan, ulusal basına kadar haber olan... bir aday daha ben hatırlamıyorum. Hatırlayan varsa söylesin biz de bilelim.

 

Bu arada gönüllerin başkanı Ali Peri’nin boş durmadığını biliyoruz. Billboardlara çıkmıyor belki ama malum mahalle ve vatandaş gezilerini aksatmadan sürdürüyor. Kendi inandığı sistemle çalışıyor. Parti organlarının vereceği karar belli olana kadar da bu sistemle gideceğe benziyor. Eminiz ki adaylığı açıklanınca o da meydana çıkıp ortalığı sallayacak.

 

Akif Ekici mevcut adayların içinde belki de bürokrasiye en inananı. Bu süreci de parti organları nezdinde çalışarak geçiriyor. Ama eminiz ki o da aday olduğu takdirde tecrübesini konuşturmaya başlayacak.

 

Bu seçim CHP içinçok önemli. CHP Gaziantep için daha da önemli. Bir var olma ya da silinme süreci.

 

Böyle bir sürece girerken Peri, Ekici ve Bingöl gibi üç ismin anılıyor olması CHP adına umut verici.

Büyükşehir Cahit Bingöl, Şehitkâmil Ali Peri, Şahinbey Akif Ekici... Benim önemli isimlerden duyduğum ve akla da çok yakın gelen sonuç bu...

 

Bu üçlünün bu sıralama ile aday olması demek AK Parti’nin ilk kez kendisini huzursuz hissetmesi anlamına gelir. Çünkü bu üçlü ile CHP Gaziantep yerel siyasetini sallar. Son 2-3 seçimde olduğu gibi kaynak sıkıntısı yaşamaz. Afiş asacak genç bulamadığı günleri unutur. Kentin her yerinde varlığını hissettirir.

 

Ve en önemlisi de “Biz daha ölmedik” der...

 

CHP içerisindeki bu olumlu görünen tabloyu, YÜKSEK YERLERDE ALÇAK SİYASET yaparak bozmaya uğraşanlar olduğunu da duyuyoruz. Bakalım bu ön mücadeleyi kim kazanacak? “Küçük olsun benim olsun” diyenler mi” yoksa “Ben olmayayım ama her durumda partim kazansın diyenler mi”...?

 

Merakla bekliyoruz..

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz