M.Hayri ÖZKEÇECİ

M.Hayri ÖZKEÇECİ

PUAN SAVAŞI

Eski günlerini arayan, hani Gaziantepspordan da birazcık daha iyi pozisyonda olan Kayseri de tam bir puan savaşı yaşandı.
Kayseri de bu maça “çıkış” karşılaşması gözüyle bakınca ortaya her sonuca açık bir oyun çıktı.
Şöyle bir bakınca direkten dönen bir top, biri kesin iki penaltı pozisyonu dolayısıyle galibiyeti kaçırdık, verdiğimiz pozisyonlar sayısı itibarı ile mağlubiyetten kurtulduk diyebiliriz.
Sonuç olarak beraberliği yani deplasmanda alınan bir puanı rahatlıkla kazanç görebiliriz.
Abdullah Hocanın yoğun maç trafiğinde takımı kafasında tam olarak oturtamadığı belli. Bir şeyleri ince eleyip sık dokuduğu belli ama öz güveni kaybolmuş oyuncularımızın kendilerinden beklenmeyen acemice hareketleri karşısında ne yapabilir ki diye düşünüyorum.
Kısıtlı hale gelmiş kadroda defans bloğunda her maç mecburen yapılan değişiklik bana göre en büyük sorun. Orta saha ve forvet hattında yaşananlar ise tamamen maç öncesi düşündüğü ile oyun sırasındaki gelişmeler arasındaki kurgu hatasından kaynaklanıyor.
Sosa, Popov, Muhammet Demir ve Cenk arasındaki uyum sorununa orta sahadaki kargaşa eklenince ortaya ne yaptığını bilmez mi, yoksa kafalarındaki düşünceleri sahaya yansıtamıyorlar mı diyeceğim bir durum ortaya çıkıyor ki,işte burada bir teknik adam dehasına ihtiyacımız var.
Bekir mi, Orhan mı tercihleri, Sapara'nın istenilen katkıyı gösterememesi karşısında rakip ceza alanı içerisinde ne yapacakları asla belli olmayan bir görüntümüz, çözüm bekleyen sorunlarımız.
İsterseniz biraz da iyimser şeyler yazalım.
Tek tek baktığımızda form durumu yükselen oyuncu sayılarımızda artış var. Sosa, Cenk, Serdar ve Elyasa da ki yükseliş takımın kolektif oyununa yansırsa sorunların büyük bir kısmı halledilir diye düşünüyorum.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz