Bora Kanevetçi

Bora Kanevetçi

ŞAKA ŞAKA!!!

3-5-2, dört dört üç, dört dört iki ,7-1-2 , altı altı altı...... Varyasyonlar uzar gider. Hipotenüs teoremi cılız kalır Sumudica’nın takım diziliş kuramının yanında... Gazişehir’in Fenerbahçe karşısındaki taktiğini bilebilen sayısal lotoyu banko tutturur. 

Çocukluktan hatırlarım. Plastik ve lastikten ibaret spor toto oynamak için maskot gibi, basit mekanizmalı bir alet vardı. Eskiler bilirler. Basarsın 1-0-2 rakamlarından birisi gelir. Sonucunu kestiremediğin maçta gelen rakamı oynarsın. Sumudica da bir bastı butona 4 bilmem kaç, bir daha bastı 3,5,8 , ne geldiyse onu oynattı takımına.
Bu futbolcular yeteri kadar bir arada hazırlık maçı yapamadılar tamam.. birbirlerini yeteri kadar tanımıyorlar tamam. Ama ilk otuzbeş dakikada istatistiklere baktığınızda Fenerbahçe’nin 255 Gazişehir’in 32 isabetli pasını nasıl açıklamak gerekir bilmem.

İlk maçtaki görüntü defans kasap misali geleni biçti. İlk yirmi dakikaya üç penaltı sığdırdı. Forveti zaten göremedik. Kanatlar hamle yapamadı ki yorum yapalım.
Daha ilk maç!Gelen gün neyi gösterecek MUALLAK!
Süper Lig de bu kenti temsil edecek oyuncuların oluşturduğu takımının “hayatında ilk defa futbol topu görenler topluluğu “ olması ihtimali epeyce zayıf olduğuna göreee..Bence bu bir şaka...

Şaka hep 1 Nisan’da mı olur. Bunu da 19 Ağustos SUMUDİCA DÜNYA ŞAKA GÜNÜ olarak kutlayalım.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz