Hasan AKPINAR

Hasan AKPINAR

SAYIN CUMHURBAŞKANI

Bakmayın siz ortak aklın Gaziantep’i güllük gülistanlık gösterdiğine.

 

Onlar her şeyi devletten beklememe  prensipleri nedeniyle Gaziantep’in sorunlarını yüksek sesle söyleyemiyorlar. Hazır yarın Gaziantep’tesiniz. Kentin köklü ve çözüm bekleyen sorunlarını sıralayıverelim.


Evet bu kentte işsizlik düşük, iş çok. Ama asgari ücrete günde 12 saat ağır işte çalışacaksanız iş çok.

 

Bu kentte meltem esse elektrikler kesiliyor. 15 yıldır Gaziantep’teyim ve 15 yıldır kentin ciddi bir elektrik sorunu var. Bugüne kadar çözebilen çıkmadı. Çıkacak gibi de görünmüyor.

 

Bu kentin  eğitim sorunu var.  Eğitim ortalaması ilkokulun altında.  Çorap değiştirir gibi Milli Eğitim Müdürü’nün değiştiği Gaziantep’te eğitim bir sendikaya teslim edilmiş durumda. Sendika istediğini atıyor, istediğini görevden alıyor. Hatta Vali’yi bile görevden aldırdığı iddia ediliyor.  Eğitimin kalitesi öğretmenlerimizin yüzde 90’ının umurunda bile değil. Öğretmenlerimizin derdi, alacağı yeni arabasının markasına karar verebilmek.  Okullarımızın bahçelerini şöyle bir gezerseniz lüks araba galerilerine benzediğini görebilirsiniz. Okulların temizlik, güvenlik ve kırtasiye masrafları velilerden talep ediliyor.

 

 

“Kentin ciddi bir güvenlik sorunu var “

 

 

Sınır kentleri her zaman risk altındadır. Ancak Suriye’deki sorun baş gösterene kadar Gaziantepliler bu riski hiç hissetmedi. Şimdi aileler 12 yaşındaki çocuklarını sokağa oynamaya göndermekten çekiniyor. Kentin belirli bölgelerinde hava karardıktan sonra dışarda dolaşmak tehlikeli sayılıyor.
400 bin Suriyeli misafiri ağırlayan Gaziantep’te 4 yıldır misafirlerin kayıt altına alınmasından bahsediliyor. 4 yıldır Suriye plakalı araçlara geçici plaka verilmesinden bahsediliyor.
4 yıldır zaten kaçak olarak çoğunlukla tekstil sektöründe çalışan Suriyelilere çalışma izni verileceğinden bahsediliyor. Ancak hiçbiri olmuyor.

 

 

“Sağlık sorunumuz var”

 

 

Sağlıkta dönüşümle özel hastanelere yöneldik. Ancak şu anda  özel hastanede sadece muayene 100 TL’ye patlıyor. İnsanlar yeniden ücretsiz olan devlet hastanelerine dönüyor. Devlet hastanelerimizde MR için 1 ay sonrasına gece saat 02.00’a randevu veriliyor.  Şehir Hastanesi ise şehir efsanesine döndü, o konuya hiç girmeyelim bile.

 

 

“Gaziantep çok pahalı bir şehir”

 

Her ay açıklanan enflasyon rakamlarında bölgenin liderliğini kimseye bırakmıyoruz. TÜİK rakamlarına göre konut ve kira fiyatlarında en fazla artış her zaman Gaziantep’te yaşanıyor.  Denize 200 kilometre, 10 metre ilerdeki apartmanın yan cephesi manzaralı dairelerimizin kiraları 1.500 TL. 

 

Sayın Cumhurbaşkanı;

 

Bunları size yarın da söylemeyecekler. Çünkü biz her şeyi devletten beklemeyiz.  Ancak bu sorunları çözemiyoruz. İlginize…..

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz