ŞEYMA GÜNENÇ

ŞEYMA GÜNENÇ

ŞEHİTLERİMİZE YÜREĞİMİZ YANDI

Yeni bir yıla başlangıç yaparken yeni yıl hoş mu geldi boş mu geldi bilemedik.

Yeni yılın gelmesiyle birlikte felaketlerde peş peşe geldi. Elâzığ’da yaşanan deprem felaketinde birçok vatandaşımızı kaybettik. Ardından Van depremi gerçekleşti.

İdlip’te hain saldırıcı sonucu kaybettiğimiz kahraman şehitlerimiz.  Yunanistan tarafına geçmeyi başaran göçmenlerin , hiçbir şeyden haberi olmayan çocukların  Yunan güvenlik güçleri tarafından sert müdahale ile karşılaşmaları ve yaşadıkları dramlar…

Suriye'de rejim güçlerinin hava saldırısı nedeniyle şehit olan kahraman 34 askerimizin acısını yaşarken İdlip’ten 1 şehit haberi daha yüreğimizi yaktı.

Şehitlerimizin hepsinin ayrı hikayelerini dinledik, baba ocaklarına düşen ateşi izlerken ciğerimiz yandı. Şehitlerimizin bazısı evlilik hazırlığındaydı, bazıları doğmamış çocuğunu göremedi, çocukları babasız kalanlar, mesleğe yeni başlayıp yeni hedefleri ve hayalleri olanlar,  hepsi toprak oldu.

Anneler babalar gözleri yaşlı. Ne desek ne söylesek teselli edemeyeceğimiz acı yaşıyorlar. Nefes almak bile zor geliyor acılı yüreklerine. Kahraman askerlerimiz ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır ‘ilkesiyle vatanları uğruna gözlerini kırpmadan canlarını ortaya koydular. Biz rahat uyuyalım diye onlar canlarını feda ettiler. Sizin hakkınızı biz nasıl ödeyelim aziz şehitlerimiz…

26 yaşındaki Konyalı şehidimiz Piyade Teğmen Bayram Olgun 2 ay önce babasını kaybetmiş. Babasının cenazesine gelen Bayram Olgun mahallede berber arkadaşına tıraş olurken ‘Arkadaşlarım İdlip’te savaşıyor. Ben cenaze için geldim. Belki bu son tıraşım olur’ diyerek sohbet ettikten sonra o gece birliğine dönmüş. Bu yaşanmışlıkları duyunca içimiz daha çok yanıyor, acımız tarif edilemez.

Kahraman askerlerimiz mübarek gecede şehit oldular. Kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine baş sağlığı yaralılara da acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.

Yazımı Mehmet Akif’in şiirinin bir kısmıyla sonlandırmak istiyorum.

‘Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker!

Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.

Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi...

Bedr'in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi.

Sana dar gelmiyecek makberi kimler kazsın?

Gömelim gel seni tarihe desem, sığmazsın.’

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz